×

Ostrzeżenie

The form #11 does not exist or it is not published.
Średnie miesięczne pensje analityków kształtują się od 5 do 12 tys. zł, natomiast wedle prognoz specjalistów portalu Kariera w Finansach, wynagrodzenia tych stanowisk mogą jeszcze wzrosnąć o około 10-15 procent. Kim są i czym się zajmują analitycy finansowi dojdziesz się w tym artykule!

Darmowe webinarium Big Data

Analityk finansowy czyli kto?

W najprostszym rozumieniu, analitykiem finansowym jest osoba, która “ma głowę do liczb” i wykonuje analizę finansową, czyli jedną z najlepiej znanych i powszechnie wykorzystywanych technik oceny efektywności, sprawności, skuteczności i bezpieczeństwa funkcjonowania przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Stanowi też integralną część każdego wniosku kredytowego, raportu menedżerskiego, czy raportu z kontroli finansowej.


Właściwie czym zajmuje się w pracy analityk finansowy?

Wyżej wspomniana analiza finansowa to tylko czubek góry lodowej, a osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą być przygotowane na wyzwania, które nierzadko wykraczają poza ich standardowy zakres obowiązków, czyli:
- sporządzanie analiz i raportów finansowych,
- analiza ryzyka ekonomicznego przedsięwzięć,
- tworzenie prognoz ekonomicznych i ich weryfikacja,
- tworzenie arkuszy analitycznych,
- sporządzanie terminowych raportów z dokonanych analiz,
- udział w przygotowywaniu długo - i krótkoterminowych strategii finansowych,
- ocena od strony finansowej projektów inwestycyjnych.

Jesteśmy przekonani, że tylko połączenie teorii akademickiej i praktycznego doświadczenia może kształtować menedżerów finansów przyszłości, którzy są w stanie i chcą podjąć kolejne kroki w swojej karierze zawodowej - przekonuje Tomasz Wiśniewski - Partner, Dyrektor Działu Wyceny, Deal Advisory, KPMG.

Finance and Accounting na Akademii Koźmińskiego

W 2018 roku Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie umieszczono na 17 miejscu w prestiżowym rankingu Global Masters in Finance stworzonej przez "Financial Times". Jest to jedyna uczelnia w centralnej i wschodniej Europie, która doczekała się takiego wyróżnienia. Tak wysokie notowanie wynika z faktu, że studiując na Akademii Koźmińskiego student nauczy się:
- Prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa i instytucji finansowych w gospodarce wolnorynkowej
- Zasad i standardów rachunkowości, zarówno w krajowych, jak i zagranicznych i międzynarodowych operacjach księgowych
- Przygotowywania i interpretacji sprawozdań finansowych oraz formułowanie przydatnych wniosków na ich podstawie
- Projektowania efektywnych systemów rozliczeniowych, ocena efektywności systemów księgowych wykorzystywanych w niewrażliwości podmiotów
- Wdrażania sposobów poprawy kondycji finansowej każdego z podmiotów, jego restrukturyzacji i rehabilitacji

Czy warto zainteresować się karierą właśnie w tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży? Dlaczego specjaliści od analiz finansowych zarabiają tak dużo, a firmy muszą rywalizować ze sobą o najlepszych kandydatów? Tego dowiesz się biorąc udział w webinarium, które wystartuje 27 lutego o godzinie 15.30.

Co musisz zrobić? Wystarczy, że wypełnicie poniższy formularz, a w odpowiedzi otrzymacie specjalny link z dostępem do strony.


Możliwości i ścieżki kariery po studiach

Absolwent dwurocznego programu Finance and Accounting na Akademii Koźmińskiego będzie kompetentny na wszelkich szczeblach finansowych struktur, a ścieżki lego kariery, wedle własnego wyboru, podzieli na jeden z czterech głównych:
- Specjalista ds. Finansów, analityk finansowy lub menedżer w organizacjach zajmujących się usługami finansowymi (banki, ubezpieczyciele, fundusze inwestycyjne, usługi brokerskie), międzynarodowe korporacje lub sektor publiczny.
- Kontroler, księgowy, audytor lub specjalista ds. Rachunkowości w pokrewnej dziedzinie (zawody, które okazały się odporne na kryzys finansowy). Program przygotowuje uczestników do pracy zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
- Specjalista w dowolnym dziale firmy związanej z finansami i księgami
- Specjalista w działach przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz działom zgodności międzynarodowych banków

Wiele ofert pracy dla finansistów pojawi się w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, branży produkcyjnej, FMCG, farmaceutycznej, sieci handlowych czy nieruchomości. Na brak ogłoszeń na pewno nie będą mogli narzekać Samodzielni Księgowi, Analitycy, Kontrolerzy Finansowi oraz Accounting/Finance Menedżerzy.

Analiza finansowa i wycena nie są czymś, czego można się nauczyć wyłącznie poprzez szlifowanie książek - podkreśla Mateusz Kacprzak - Dyrektor Zarządzający, Kierownik Rynków Kapitałowych Kapitałowych, Bank Zachodni WBK S.A . - Wymaga dużego doświadczenia praktycznego, aby zbudować, a często i czystą intuicję. Program Akademii Koźmińskiego wyposaża uczniów w najnowocześniejszy zestaw narzędzi, pozwalający im na rozpoczęcie udanej kariery w finansach.

Wszelkie możliwości i pytania możecie wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź samodzielnie sprawdzić na oficjalnej stronie programu TUTAJ.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->