405351 1343892256485 nDzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych swoją sytuację na rynku pracy mogą poprawić osoby z pokolenia 50+. Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum przygotowała platformę e-learningową w ramach projektu DIGITAL-s.

34 tysiące złotych miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, 22 tysiące złotych w Niemczech i 15 tysięcy złotych w Polsce - tyle właśnie zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc.

Duże zmiany w rankingu studiów prawniczych Dziennika Gazety Prawnej (DGP), a stabilnie w zestawieniu dziennika Rzeczpospolita. Podstawowy wniosek z dorocznego rankingu? Możesz znaleźć dobry kierunek prawo zarówno w dużym ośrodku akademickim, jak i na mniejszych uczelniach. Świetne studia prawnicze można w dodatku znaleźć nie tylko na uczelniach publicznych, ale i prywatnych.

W dobie zacierania się granic między kolejnymi profesjami, zmiana pracy lub przebranżowienie powinno być coraz szybsze i łatwiejsze. Tymczasem okazuje się, że jest odwrotnie, a młodzi ludzi są coraz bardziej przytłoczeni. Mechanizmy, które powinny nas wyzwalać i ułatwiać życie, paradoksalnie ograniczają i komplikują proces decyzyjny. Niezależnie czy ofert na rynku pracy jest dziesięć czy sto, każdy powinien się kierować zestawem pięciu prostych zasad. Jakich? Zapraszamy do lektury!

Poszycia w samolotach, sztuczne serca oraz innowacyjne kamizelki kuloodporne — to nieliczne produkty, które powstać mogły dzięki zastosowaniu inżynierii materiałowej. Na jakich uczelniach w Polsce i wydziałach możesz studiować ten kierunek? Czym jest inżynieria materiałowa? I przede wszystkim gdzie możesz szukać zatrudnienia po tym kierunku?

Nowa płaca minimalna, większy zasiłek, bony ofertowe. Z drugiej strony luki kadrowe, aktywizacja bezrobotnych i regulacje pracowników-cudzoziemców. To tylko początek listy zmian, nad którymi pracuje Ministerstwo Pracy w ustawie nowelizującej Kodeks Pracy. Największe cele i wyzwania minister Rafalskiej oraz jej resortu prezentujemy poniżej!

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna praca? O studiach i pracy opowiada Paulina Schmid, kulturoznawczyni pracująca dla Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music absolwentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Powołana przez minister pracy Elżbietę Rafalską Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, przez półtora roku opracowywała zmiany w kodeksie pracy, które przedstawiono resortowi pracy. Póki co wciąż jest to jedynie projekt zmian, jednak dziś wiadomo, że pierwsza nowelizacja Kodeksu Pracy będzie dotyczyć kwestii urlopu i nadgodzin.

Średnie miesięczne pensje analityków kształtują się od 5 do 12 tys. zł, natomiast wedle prognoz specjalistów portalu Kariera w Finansach, wynagrodzenia tych stanowisk mogą jeszcze wzrosnąć o około 10-15 procent. Kim są i czym się zajmują analitycy finansowi dojdziesz się w tym artykule!

2018 za nami, więc z głowami uniesionymi wysoko oraz bacznym okiem spoglądamy na prognozy zawodowe nowego, 2019 roku. Niezależnie od prestiżu czy popularności niektórych zawodów, statystyki rynkowe są nieubłagane i pokazują kto będzie pierwszy w kolejce o dobrze płatną pracę. Oto pięć naszych typów, kogo czeka praca w 2019 roku!

Darmowe webinarium Big DataŚrednie miesięczne pensje analityków finansowych kształtują się od 5 do 12 tys. zł, natomiast wedle prognoz specjalistów, wynagrodzenia tychże stanowisk mogą jeszcze wzrosnąć o ok. 10-15 proc. Chcesz dołączyć do grona tych profesjonalistów? Weź udział w darmowym webinarium, którego organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. To już ostatnia chwila!

To, że macie 20 lat, nie boicie się pracy i jesteście otwarci na nowe wyzwania nie oznacza, że musicie brać najgorsze oferty dostępne na rynku. Owszem, jeśli was przyciśnie to biegnijcie na nocki do magazynu albo dmuchanie balonów na komuniach. W normalnych okolicznościach, warto oszacować czy dana praca będzie się wam opłacać finansowo i czasowo. Łatwo się wpakować w coś na czym dobrze nie zarobicie, zmarnujecie wakacje, a zdobyte doświadczenie będzie zerowe. Dlatego też zrobiliśmy listę pięciu najgorszych, typowo studenckich prac, od których lepiej trzymać się daleko!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->