Studia w USA: test ACT czy SAT?Każde czteroletnie studia w USA wymagają zdanego egzaminu SAT (amerykański odpowiednik polskiej matury) lub ACT. Czym są te testy, dlaczego należy je zaliczyć, jakie są między nimi różnice oraz jakie są konsekwencje dokonania wyboru dla zagranicznych kandydatów na studia?

flagausaStany Zjednoczone od czasów zakończenia I wojny światowej są najbardziej wpływowym i najpotężniejszym państwem na świecie. Dominacja USA objawia się na wszystkich płaszczyznach – gospodarczej, naukowej, militarnej i technologicznej. Jaki czynnik miał decydujący wpływ na tak szybki rozwój tego kraju? Doskonale zorganizowany system edukacyjny. Studia w USA to nie tylko prestiż, to przede wszystkim ogromna szansa!

Adam ZiembaRenoma, prestiż i najwyższa jakość kształcenia, to podstawowe słowa, których można użyć do określenia Uniwersytetu Harvarda. To jednak znaczne uproszczenie, gdyż niepowtarzalny klimat i atmosfera na najlepszej uczelni świata, według rankingu szanghajskiego, niosą za sobą znacznie więcej. Na temat studiów na Harvardzie rozmawiamy z Adamem Ziembą, prezesem Harvard Polish Society.


absolwenciHarvard? Yale? A może Princeton? Prestiżowych uczelni w Stanach Zjednoczonych nie brakuje. Co roku tysiące kandydatów stają w szranki w walce o miejsce na jednym z wielu amerykańskich uniwersytetów. Konkurencja jest ogromna, stawka wysoka! Samo bycie studentem uczelni ze światowej czołówki jest już powodem do dumy, kolejne profity pojawią się zaraz po zakończeniu edukacji!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->