Site logo

Nauka bez granic w Collegium Polonicum w Słubicach

Wybuchający wulkan, produkowanie elektryczności przez żywe minielektrownie, gimnastykowanie słówek po polsku, angielsku i niemiecku oraz penetrowanie zakamarków Unii Europejskiej to tylko niektóre atrakcje XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dnia Otwartych Drzwi Collegium Polonicum w Słubicach.

Collegium Polonicum w Słubicach – wspólna placówka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą – położone jest na samej granicy polsko-niemieckiej. Prowadzi studia w języku polskim oraz studia dwujęzyczne – wspólnie z Uniwersytetem Europejskim Viadrina. Co roku zaprasza na uczelniany campus nad Odrą kilkaset uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Uczestniczą w lubuskiej części Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz w Dniu Otwartych Drzwi. W tym roku wydarzenie odbędzie się w środę 9 kwietnia 2014 r. w godz. 8:15-14:00. Rok temu wzięło w nim udział kilkaset uczestników, nie tylko z województwa lubuskiego, ale z całej Polski.

Uczelnia zachęca do skorzystania z oferty wykładów, warsztatów i pokazów z zakresu hydrobiologii, chemii, ochrony środowiska, filologii (polskiej, niemieckiej i angielskiej), kultury Niemiec oraz wiedzy o Unii Europejskiej. Prowadzone będą przez doświadczonych wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pracowników Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. Na niektóre zajęcia nie ma już miejsc, ale zapraszamy na przykład na dyktando z języka polskiego. To bardziej zabawa, a nie stresujący egzamin – mówi Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. czytniki e-booków podczas dyktanda, w konkursie wiedzy “Polska w Unii Europejskiej” oraz inne atrakcyjne nagrody w turnieju językowym “Na miejsca, Fertig, Go!”.

Szczegółowy program oraz możliwość zapisywania się na zajęcia dostępne są na stronie internetowej Collegium Polonicum: www.cp.edu.pl.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Kupujesz, bo nie myślisz

Skąd popularność tzw. żeńskich cen, czyli stosowanie ceny 9,99 zł zamiast 10 zł? Dlaczego, mimo że 60% badanych osób deklaruje chęć zakupu, to tylko 12%

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję