Studia na kierunku Turystyka i rekreacja
Turystyka i rekreacja to kierunek studiów przeznaczony dla ludzi ciekawych świata. Umiejętne rozpoznanie potrzeb klientów oraz zaplanowanie różnorodnych i aktywnych form wypoczynku w zróżnicowanych warunkach to główne umiejętności, które posiada absolwent tego kierunku. Turystyka jest w wielu miejscach na świecie sektorem przeżywającym dynamiczny rozwój. Aby dowiedzieć się, jak przygotować się do tych studiów w szkole średniej, jak wyglądają zajęcia oraz jakie zawody realizują absolwenci Turystyki i rekreacji, zapoznaj się z treścią tego artykułu.


Czego oczekują pracodawcy od absolwentów Turystyki i rekreacji?

Pracodawcy, w firmach związanych z rekreacją i turystyką, oczekują od pracowników rzetelnej i profesjonalnej wiedzy, popartej doskonale ukształtowanymi umiejętnościami międzyludzkimi. Gwarancję posiadania takich atutów tworzą sumienne studia w zakresie Turystyki i rekreacji.

Mam indeks Turystyki i rekreacji i co dalej?

TiR nie należy na szczęście do najbardziej obleganych studiów i stosunkowo nietrudno zostać studentem tego kierunku. Łatwy start może być jednak dość zwodniczy, same studia nie należą do najprostszych. Obejmują bowiem wiele dziedzin. Aby sensownie realizować swoje zawodowe zobowiązania i być wartościowym pracownikiem sektora turystycznego należy dobrze znać geografię Polski oraz geografię turystyczną świata. Trzeba także orientować się w relacjach międzykulturowych, być obeznanym z teorią i praktyką wypoczynku oraz potrafić uczyć swoich podopiecznych aktywnych form spędzania wolnego czasu. Studia to nie tylko wykłady i seminaria. Bardzo ważną formą kształcenia są ćwiczenia, wyjazdy studyjne, praktyki studenckie w obiektach hotelowych, ośrodkach wypoczynkowych i liczne wyjazdy zagraniczne, osadzone w programie studiów lub w programach praktyk.

Języki obce - istotny element CV absolwenta Turystyki i rekreacji

Jest jeszcze jeden element, który jest warunkiem koniecznym, by odnieść sukces w branży. Trzeba znać kilka języków obcych. Nie muszą to być najpopularniejsze języki europejskie. Międzynarodową karierę można oprzeć na znajomości języków azjatyckich lub tradycyjnej trójki języków postkolonialnego świata: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->