Studia na kierunku Teleinformatyka
Kierunek studiów Teleinformatyka to gałąź informatyki zajmująca się technologią przesyłu informacji i narzędziami logicznymi do sterowania przepływem i transmisją danych. Teleinformatyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki i techniki, łączącą osiągnięcia informatyki z osiągnięciami telekomunikacji. Studia Teleinformatyka to odpowiedź na ten rozwój w ostatnim dziesięcioleciu, w którym nie sposób nie zauważyć postępującego zbliżenia tych dziedzin. Jest to szczególnie widoczne w zakresie sieci komputerowych. Jeśli zainteresował Cię ten kierunek, zapraszamy do dalszej lektury! 


W trakcie studiów: 

Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych z jednej strony i stosowanie zaawansowanych technik telekomunikacyjnych w systemach informatycznych wymaga wykształcenia specjalistów posiadających wiedzę z zakresu zastosowań telekomunikacji w informatyce i zastosowań informatyki w telekomunikacji. Kierunek Teleinformatyka kształci specjalistów umiejących w praktyce wykorzystać wiedzę z informatyki z wiedzą o telekomunikacji. Kształcenie obejmuje m.in.: inżynierię internetową, bazy danych, sieci teleinformatyczne, których końcowym odbiorcom danych są zarówno urządzenia informatyczne, jak i człowiek, sieci multimedialne ze szczególnym uwzględnieniem technik dostępu do usług szerokopasmowych, prowadzenie działalności gospodarczej przy użyciu nowoczesnych technik elektronicznych i bezprzewodowych (e-business ip m-business). 

Po studiach: 

Absolwenci kierunku Teleinformatyka mogą pracować jako projektanci, kierownicy zespołów, twórcy oprogramowania i administratorzy w złożonych systemach cyfrowych wykorzystywanych w sieciach teleinformatycznych. Mogą dzięki temu znajdować zatrudnienie w dynamicznie rozwijającym się sektorze usług telekomunikacyjnych, także jako specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->