Site logo

Technologia chemiczna na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

Technologia chemiczna na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH dotyczy szeroko rozumianych tworzyw ceramicznych obejmujących ceramikę budowlaną, szlachetną, ogniotrwałą i techniczną, materiały wiążące i betony, materiały izolacyjne, a także szkło i emalie. Kierunek obejmuje przetwarzanie surowców mineralnych w tradycyjne i nowoczesne tworzywa ceramiczne, takie jak: materiały budowlane i izolacyjne, ceramika szlachetna, ogniotrwała i techniczna, materiały wiążące i betony, szkła i emalie, a także zagadnienia związane z materiałami dla ochrony i kształtowania środowiska oraz analityką i kontrolą jakości.

Studenci Technologii chemicznej mogą wybrać spośród specjalności:

  • technologia ceramiki i materiałów ogniotrwałych
  • technologia szkła i powłok amorficznych
  • technologia materiałów budowlanych
  • analityka i kontrola jakości

 
Skuteczne kształcenie ceramików nie może się odbywać bez współpracy z przemysłem oraz innymi ośrodkami naukowo-badawczymi. Każdego roku studenci WIMiC, przyszli inżynierowie, wyjeżdżają na staże i wakacyjne praktyki do różnych zakładów w Polsce, a także do szkół wyższych w Niemczech, Francji, Szwajcarii czy Finlandii. Od niedawna istnieje także możliwość uzyskania tzw. podwójnych dyplomów, honorowanych w Polsce, jak i w kraju, gdzie obrona miała miejsce. Współpraca Wydziału z przemysłem ma długoletnią tradycję i dotyczy nie tylko branży ceramicznej i materiałów budowlanych, lecz również metalowej, energetyki i górnictwa. Owocna jest również współpraca Wydziału z jednostkami medycznymi (w zakresie biomateriałów) i instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję