II Akademickie Targi Pracy w RzeszowieBiuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Dział Informacji, Karier i Promocji Politechniki Rzeszowskiej serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na II Akademickie Targi Pracy, które odbędą się już 15 kwietnia 2015 roku w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1.

Oferta II Akademickich Targów Pracy skierowana jest nie tylko do studentów i absolwentów, mogą w nich uczestniczyć osoby w każdym wieku, które poszukują zatrudnienia. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma atrakcyjnymi ofertami pracy, staży oraz praktyk.

Dla wielu osób znalezienie pierwszej poważnej pracy okazuje się nie lada wyzwaniem. Nieumiejętnie skonstruowane CV, brak eksponowania swoich umiejętności i aplikowanie na stanowiska nieadekwatne do swojego doświadczenia to najczęstsze problemy z jakimi musi zmagać się młody człowiek poszukujący zatrudnienia.

Tutan znajdziesz więcej informacji na temat Politechniki Rzeszowskiej

Uczestnictwo w targach pracy uważane jest za jedno z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Z samego założenia niweluje problem selekcji ofert pracy i dostosowania ich do potrzeb i zainteresowań kandydatów. Po pierwsze, do udziału w Akademickich Targach Pracy zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska. Po drugie, wystawcy to w większości duże, międzynarodowe firmy, które organizują specjalne programy stażowe skierowane właśnie do studentów i absolwentów z mniej niż z trzyletnim doświadczeniem. Po trzecie, nawiązując bezpośredni kontakt z pracodawcą można zadać pytania oraz poznać specyfikę firmy, co z pewnością pomoże przy konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych na określone stanowisko.

Każda z firm obecnych na Akademickich Targach Pracy jest szczególnie cennym pracodawcą, ponieważ jest gotowa na przyjęcie nowych pracowników, wdrożenie ich do pracy i wciągnięcie w środowisko branżowe. Jest to gwarancja rozwoju nie tylko kompetencji zawodowych, ale również umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności. W poprzedniej edycji Akademickich Targów Pracy brali udział najlepsi Polscy pracodawcy mający siedziby i oddziały w województwie podkarpackim, i nie tylko.

Szukasz informacji na temat Uniwersytetu Rzeszowskiego? Tutaj znajdziesz wszystko!

Na II Akademickich Targach Pracy gościć będzie ponad 60 firm, m.in. z branży administracyjnej, bankowej, budowlanej, finansowej, informatycznej, medycznej, produkcyjnej, ubezpieczeniowej, a także instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy. Ponadto podczas Akademickich Targów Pracy odbędzie się cykl szkoleń i warsztatów.

Program II Akademickich Targów Pracy przedstawia się następująco:

10:00 – 10:30
Oficjalne otwarcie
Mała scena, Hol główny, Budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego

10:00 – 16:00
Stoiska wystawców
Hol główny, Budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego

10:30 – 13:00
Otwarte spotkanie pod hasłem „Kierunek – Lotnictwo!"
Aula główna, Budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego

11:00 – 16:00 Szkolenia i warsztaty
Budynki A0, A1, A2 Uniwersytetu Rzeszowskiego

II Akademickie Targi Pracy w skrócie

Data: 15 kwietnia 2015 (środa), godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Budynek A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Pigonia 1
Strona internetowa: targipracy.prz.edu.pl
akademickie targi pracy Rzeszów 2015

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->