Wystarczy studiować jeden z kierunków zamawianych i mieć dobre wyniki w nauce, by próbować uzyskać pomoc finansową w takiej formie.
Wśród całej puli licznych stypendiów to jest naprawdę sporym, comiesięcznym zastrzykiem gotówki (1000zł) Idea takiej motywacji studentów pojawiła się wraz z początkiem powstawania kierunków zamawianych. I ma na celu zachęcić ich do edukowania się na kierunkach potrzebnych dla rozwoju polskiej gospodarki.
W roku akademickim 2013/2104 były to m.in.
- inżynieria nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim,
- ochrona środowiska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,
- matematyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
- informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
- zastosowania fizyki i biologii w medycynie na Uniwersytecie Warszawskim,
- budownictwo na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Kto może się ubiegać o stypendium?
Studenci kierunków zamawianych mający bardzo dobre wyniki w nauce i podejmujący na nich naukę po raz pierwszy. Na pierwszym roku studiów decydujące w stypendialnej rekrutacji jest świadectwo maturalne. W kolejnych latach pod uwagę brane są oceny, ale szczegółowe kryteria ustalają uczelnie.
Jakie dokumenty są potrzebne?
- wniosek,
- oświadczenie o niestudiowaniu na innym kierunku studiów,
- oświadczenie o podjęciu po raz pierwszy nauki na kierunku zamawianym,
- oświadczenie o niepobieraniu stypendium na innym kierunku zamawianym,
- zaliczenie poprzedniego roku studiów w terminie (dotyczy studentów drugiego i trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia).