Site logo

Studiuj Filologię francuską na Uniwersytecie Wrocławskim

Dlaczego warto studiować w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego?

Studentka 1:
Instytut Filologii Romańskiej we Wrocławiu wyróżnia bogata oferta edukacyjna, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Oprócz literatury, historii i kultury oraz językoznawstwa, są także zajęcia z języka w biznesie i warsztaty teatralne. Na zajęciach z tłumaczenia i terminologii korzystamy z laboratorium do nauki tłumaczenia symultanicznego i uczymy się obsługi programów wspomagania tłumaczenia (m.in. programu TRADOS). To właśnie wrocławscy romaniści opracowali polską część słownika futbolu na Euro 2012!

Tak kreatywnych studentów jak u nas nie ma nigdzie indziej! W 2011 r. nasi romaniści zdobyli “Złotą Walizkę” na Ogólnopolskim Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego, co roku sztuka wystawiana jest przez uczestników warsztatów teatralnych, a w Instytucie regularnie oglądać można wystawy prac studentów: fotografii, rysunków, a nawet kaligramów inspirowanych twórczością Apollinaire’a.

 
Nasi studenci są otwarci na świat i inne kultury: w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus wyjeżdżają do Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii… . Aktywnie uczestniczą w życiu Instytutu: pomagają przy organizacji konferencji, wykładów otwartych, projekcji filmowych oraz spotkań z pracodawcami. Wspólnie z wykładowcami prowadzą profil Instytutu Filologii Romańskiej na Facebooku www.facebook.com/romanistyka: donoszą o najważniejszych wydarzeniach z życia Instytutu, przeprowadzają wywiady i organizują konkursy (wygrać można np. kawę z jednym w prowadzących!).

Nasz Instytut znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia, co wiąże się nie tylko z łatwym dojazdem na uczelnię (tuż obok znajduje się przystanek tramwajowy oraz stacja rowerów miejskich), ale także możliwością spędzenia przerwy między zajęciami w jednej z kawiarni w okolicach rynku.

Niedawno XVIII-wieczna kamienica, w której mieści się Instytut Filologii Romańskiej, przeszła generalny remont: odnowiono fasadę, wymieniono okna i odrestaurowano wnętrza, a co najważniejsze, budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Studentka 2:
Studia w IFR są przyszłościowe, bo bardzo dobra znajomość języków obcych ułatwia znalezienie dobrej pracy. We Wrocławiu ma siedzibę wiele międzynarodowych korporacji, które szukają osób biegle posługujących się francuskim.

Ponadto Instytut organizuje spotkania z pracodawcami, a studenci są informowani o ciekawych ofertach praktyk czy pracy ściśle związanej z kierunkiem studiów. W ofercie znajdują się też zajęcia z francuskiego w biznesie, na których można poznać słownictwo ekonomiczne.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję