Studia techniczne już od kilku lat cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Dlaczego maturzyści chcą studiować architekturę, automatykę i robotykę czy budownictwo? To proste - absolwenci tych kierunków są potrzebni i doceniani na rynku pracy. Podstawą na kierunkach technicznych jest świetna znajomość zagadnień matematycznych, a także wiedza z zakresu chemii, fizyki lub pokrewnych przedmiotów ścisłych. Obowiązkowa jest także znajomość języka obcego, który będzie językiem wiodącym na wykładach i ćwiczeniach. Aby rozpocząć studia prowadzone w języku angielskim lub niemieckim kandydat powinien swobodnie posługiwać się językiem obcym.

W trakcie studiów:
W zależności od wyboru kierunku, program studiów na studiach technicznych prowadzonych w języku angielskim obejmuje specjalistyczną wiedzę z dziedzinie techniki, ekonomii, zarządzania, a niekiedy także prawa, finansów, rachunkowości, logistyki czy ekologii. Studia techniczne kształcą przyszłych inżynierów, którzy oprócz stanowisk specjalistycznych, pracują również jako menedżerowie produkcji, zajmując się zarządzaniem pracy w firmie produkcyjnej. Co ważne, wszystkie zajęcia są prowadzone w języku obcym. Oznacza to, że cała wiedza jest przekazywana studentom w innym języku niż polski. Jest to wyzwanie, z którym muszą zmierzyć studenci takich kierunków jak Civil engineering, Automatic control and robotics, Power engineering. Dlaczego warto? Znajomość specjalistycznych zagadnień i praca w obcym języku już na etapie studiów sprawia, że studenci mogą liczyć na zatrudnienie w międzynarodowym środowisku. Jakie przedmioty są realizowane na studiach technicznych? Wszystko zależy od konkretnego kierunku studiów, ale na większości z nich program studiów obejmuje zajęcia i wykłady z: Matematyki, Ekonomii, Mikroekonomii, Makroekonomii, Marketing nauka o materiałach, projektowanie inżynierskie i grafika inżynierska.

Po studiach:

Absolwenci studiów technicznych prowadzonych w języku angielskim są poszukiwani przez polskie średnie i duże przedsiębiorstwa, które współpracują z zagranicznymi firmami produkcyjnymi. Osoby, które ukończą tego typu studia mogą liczyć również zainteresowanie wśród międzynarodowych korporacji. Absolwenci kierunków technicznych znajdą pracę. m/ in. w: zakładach przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, hurtowniach materiałów, firmach doradczych i audytorskich, a także instytutach naukowo-badawczych.
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->