Studia na kierunkach społecznych prowadzonych w językach obcych to propozycja dla osób, które od zawsze interesowały się zagadnieniami społecznymi, politycznymi, a także kulturą i dziennikarstwem. Idealnym kandydatem na tego typu studia będzie osoba z lekkim piórem, której nie są obojętne tematy związane z funkcjonowaniem państwa i społeczeństwa. Obowiązkowa będzie także znajomość języka obcego. Studenci tych kierunków już od pierwszych wykładów i ćwiczeń będą posługiwać się językiem obcym.

W trakcie studiów:
Program studiów realizowany na poszczególnych semestrach dotyczy przede wszystkim zagadnień politycznych, społecznych czy administracyjnych. W zależności od wyboru konkretnego kierunku prowadzonego w języku angielskim lub niemieckim, studenci odbywają także zajęcia związane z historią i kulturą wybranego państwa. Na niektórych kierunkach społecznych realizowanych w językach obcych pojawiają się również zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz biznesem wewnątrz wspólnoty.

Programy studiów obejmują zajęcia z zakresu:
  • politologii,
  • stosunków międzynarodowych,
  • administracji,
  • biznesu międzynarodowego,
  • dziennikarstwa i komunikacji społecznej,
  • kulturoznawstwa,
  • kultury i historii Europy.

Po studiach:
Absolwenci kierunków społecznych prowadzonych w języku angielskim lub niemieckim mogą są przygotowani do pracy w administracji publicznej, a także organach Unii Europejskiej. Zaawansowana znajomość języka obcego oraz specjalistycznych zagadnień sprawia, że mogą także rozpocząć pracę również w międzynarodowych korporacjach, które posiadają swoje siedziby w Polsce. Ukończenie studiów w języku obcym umożliwia zatrudnienie we wszystkich krajach europejskich oraz na całym w świecie.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
Große Scharrnstraße 59
15-230 Frankfurt (Oder)

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->