szczecin1Ochrona Środowiska jest jednym z kilku promowanych przez ministerstwo i przemysł kierunków technicznych. Umożliwi Ci zdobycie tytułu zawodowego inżyniera. Zdobędziesz gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez aktywny udział w wielu atrakcyjnych zajęciach fakultatywnych terenowych i laboratoryjnych oferowanych na kierunku. Rynek pracy jest ciągle otwarty na absolwentów Ochrony Środowiska.
Kierunek ten oferuje kształcenie w zakresie jednej z trzech specjalizacji: Alternatywne źródła energii, Bioanalityka oraz Rekultywacja obszarów zdegradowanych.


W ramach Alternatywnych źródeł energii zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozyskiwania energii oraz technik jej wykorzystywania i zarządzania nią.
Absolwenci tej specjalności są bardzo poszukiwani na rynku, gdyż jest to nowa dziedzina gospodarki.

Wybierając Bioanalitykę nabędziesz umiejętności w zakresie współczesnych metod analizy jakościowej i ilościowej.

Absolwent tej specjalności będzie miał możliwość zdobycia atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy w laboratoriach analitycznych o profilu środowiskowym.
Rekultywacja obszarów zdegradowanych daje możliwość poznania metod przywracania zniszczonych terenów w wyniku nieodpowiedniego działania człowieka. Na tej specjalności nauczysz się nowych technologii odtwarzania cennych ekosystemów by zapewnić im trwałość.
Brak wykształconych kard inżynierskich w tej dziedzinie pozwoli Ci na zdobycie ciekawej i ważnej pracy dla ekosystemu . 

Studiując na Ochronie Środowiska w Politechnice Koszalińskiej będziesz miał możliwość uczestniczenia w projekcie rozwojowym. Zyskujesz tym samym dodatkowe bezpłatne zajęcia wyrównawcze w zakresie matematyki i fizyki, płatne staże na semestrze dyplomowym w firmach związanych z kierunkiem studiów, dostęp do platformy e-learningowej, dobrze wyposażone laboratoria.

Więcej na www.wbiis.tu.koszalin.pl

 

napis

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->