Site logo

Studia na kierunku wychowanie fizyczne. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Absolwent wychowania fizycznego to człowiek przygotowany do pracy w szkole. Dzięki swoim studiom może w sposób ciekawy i angażujący przeprowadzać lekcje W-F. Z pewnością znajdzie w swoim otoczeniu młodzież, która zapisze się na jego zajęcia SKS czy inne zajęcia sportowe. Będzie świetnym trenerem szkolnych, osiedlowych czy lokalnych drużyn sportowych. Czytaj dalej, aby przekonać się jak wyglądają studia na kierunku wychowanie fizyczne. Należy pamiętać o tym, że studia na kierunku wychowanie fizyczne nie są przeznaczone dla wszystkich.

Profil kandydata na studia z wychowania fizycznego

Kandydat musi przejść, często rygorystyczny, egzamin sprawnościowy. W licznych uczelniach istotne są także oceny ze świadectwa dojrzałości. Tutaj, szczególnie pomocna może okazać się dobra znajomość biologii, fizyki czy chemii.

Jak wygląda program studiów na kierunku wychowanie fizyczne

Bardzo wielu studentów tego kierunku zaskoczonych jest przebiegiem i organizacją studiów. Z pewnością nie są to studia podobne do kształcenia humanistycznego czy ścisłego. Obok wykładów i tradycyjnych ćwiczeń studenci mają zajęcia w laboratoriach, na sali gimnastycznej, stadionie lekkoatletycznym czy w obiektach sportowych, przeznaczonych do treningu konkretnych dyscyplin sportowych. Obok notatników i książek niezbędnym wyposażeniem dla studentów okaże się więc sportowe obuwie i torba wypełniona ekwipunkiem przeznaczonym do realizacji treningów w określonych dyscyplinach sportowych.

Wysiłek fizyczny i sportowe doskonalenie, to nie jedyny zakres kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne. Bardzo istotna jest także wiedza, dotycząca fizjologii, biochemii oraz wszystkiego, co można nazwać medyczną stroną sportu. Nie bez przyczyny część zajęć na kierunku WF podobna jest do tych, które realizowane są na akademiach czy uniwersytetach medycznych.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku wychowanie fizyczne? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku wychowanie fizyczne

Czy wychowanie fizyczne to dziś cenne wykształcenie? Wszystko zależy od absolwenta. Człowiek mądry z pewnością będzie w stanie znaleźć sobie odpowiednie miejsce na rynku pracy, dzięki czemu wykorzysta w pełni swoje wykształcenie. Warto rozważyć uzupełnienie studiów na kierunku wychowanie fizyczne wykształceniem z dziedzin, takich jak turystyka i rekreacja, zarządzanie w sporcie lub dziennikarstwo sportowe.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Przewodnictwo i pilotaż

Jest to dyscyplina turystyki polegająca na świadczeniu usług turyście indywidualnemu lub grupie turystów. Student w trakcie nauki na tej specjalności przygotuje się do oprowadzania wycieczek,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję