Site logo

Studia na kierunku menadżer produkcji i przetwórstwa mięsa

Osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie w jednym z największych zakładów mięsnych w naszym kraju, nie mogą przepuścić takiej okazji. Kierunek studiów powstał z myślą o kształceniu specjalistów w dziedzinie produkowania mięsa oraz przetwarzania wyrobów mięsnych, gotowych do podjęcia pracy w zakładach mięsnych należących do polskiego, renomowanego producenta mięsa. Dobra znajomość przedmiotów przyrodniczych oraz języka nowożytnego pomoże w przyswojeniu zagadnień z problematyki poruszanej w trakcie studiów. Zapraszamy zainteresowanych do lektury!

W trakcie studiów:

Niewątpliwie dużo łatwiej w ubieganiu się o indeks będą mieli maturzyści legitymujący się wysokimi ocenami na świadectwie maturalnym z języka obcego i biologii. Studia na kierunku menadżer produkcji i przetwórstwa mięsa mają charakter interdyscyplinarny. Łączą w sobie zagadnienia z dziedzin nauk przyrodniczych, rolniczych i ekonomicznych. Studenci poznają sposoby doboru, oceny, metod wykorzystania, przetwarzania i przechowywania mięsa oraz jego przetworów. Zapoznają się z zaawansowanymi technologiami, wykorzystywanymi w procesie produkcji. Uzyskają również dostęp do wiedzy z zakresu kontroli jakości wyrobów mięsnych. Poszerzą wiedzę z dziedziny nauk biologicznych. W programie studiów na kierunku menadżer produkcji i przetwórstwa mięsa szczególny nacisk położony zostanie na naukę mikrobiologii i biotechnologii mięsa. Studenci zapoznają się z możliwościami, jakie dają te dyscypliny naukowe w produkcji i przetwórstwie mięsa. Otrzymają też szereg cennych informacji na temat roli i znaczenia mięsa w życiu człowieka, a także wpływowi na jego organizm. Z uwagi na praktyczny wymiar studiów na kierunku menadżer produkcji i przetwórstwa mięsa studenci zyskają możliwość odbycia praktyk w zakładach mięsnych na terenie całego kraju. Dzięki temu z bliska przyjrzą się funkcjonowaniu i organizacji produkcji w przedsiębiorstwie z branży spożywczej. Cenne doświadczenie zaowocuje zdobyciem umiejętności przydatnych w przemyśle mięsnym. Studenci nauczą się jak zakładać firmę, jak komunikować się i współpracować w grupie, jak zarządzać zespołem, jak pozyskiwać surowce rzeźne, jak korzystać ze skomplikowanej aparatury używanej w procesie produkcyjnym, jak zwiększać zyski przedsiębiorstwa w sektorze mięsnym.

Po studiach:

Na absolwentów kierunku menadżer produkcji i przetwórstwa mięsa czeka praca w przemyśle spożywczym. Najlepsi studenci mogą liczyć na zatrudnienie w przedsiębiorstwach należących do jednego z największych producentów mięsa w Polsce, na przykład na stanowisku menadżera albo kontrolera jakości. Absolwentom łatwo też będzie nawiązać współpracę z gospodarstwami rolniczymi zajmującymi się hodowlą zwierząt rzeźnych.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia na kierunku inżynieria obliczeniowa

Makrokierunek Inżynieria obliczeniowa wszechstronnie przygotowuje do uczestnictwa w zespołach zajmujących się stosowaniem metod obliczeniowych w rozmaitych dziedzinach nauki i techniki. Student zdobywa cenne umiejętności oceny

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję