Site logo

Studia na kierunku filologia hebrajska. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Językiem wykładowym jest język polski, od kandydatów nie wymaga się znajomości języka hebrajskiego – kurs prowadzony jest od podstaw. Specjalizacja pozwalająca zyskać umiejętność swobodnego posługiwania się współczesnym językiem hebrajskim. Studia przygotowują do pracy w instytucjach związanych z kulturą i historią narodu żydowskiego. Program studiów obejmuje opanowanie współczesnego języka hebrajskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i czytanie tekstów źródłowych.

Jak wygląda program studiów na kierunku filologia hebrajska?

Studenci już na początku nauki intensywnie uczą się jak posługiwać się językiem, zarówno w mowie, jak i w piśmie  (prostszych literackich, publicystycznych itp.) Oprócz tego opanowują biblijnego języka hebrajskiego na poziomie pozwalającym na czytanie ze zrozumieniem tekstu biblijnego, zapoznają się z zasadami języka rabinicznego hebrajskiego na poziomie pozwalającym na czytanie tekstów rabinicznych, jak np. Miszna.

Absolwent ma też reprezentować przygotowanie merytoryczne w zakresie następujących dziedzin:

  • Historii Izraela w starożytności, dziejów Żydów w diasporze oraz historii syjonizmu i współczesnego Państwa Izrael
  • Historii literatury hebrajskiej, tak starożytnej, średniowiecznej, jak i nowożytnej i współczesnej;
  • Podstawowych wiadomości o judaizmie i myśli żydowskiej
  • Zagadnień społeczno – politycznych syjonizmu oraz współczesnego Izraela

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku filologia hebrajska. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po Filologii hebrajskiej:

Program studiów skonstruowany jest tak, by przygotować absolwentów do pracy w  muzeach, archiwach, szkołach, a także w instytucjach związanych z handlem, biznesem i dyplomacją oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest komunikatywna znajomość języka hebrajskiego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia artystyczne

Wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności. Znajduje się tu między innymi aktorstwo, dyrygentura, malarstwo, reżyseria,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję