Studia medyczne w języku obcym? Dlaczego nie! Na polskich uczelniach możesz rozpocząć popularny kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmację prowadzone w języku angielskim. Jeśli chcesz rozpocząć studia na tych kierunkach, wybierz na egzaminie maturalnym takie przedmioty jak biologia, chemia czy fizyka. Obowiązkowo kandydaci powinni swobodnie posługiwać się językiem obcym. Wszystkie wykłady oraz ćwiczenia na tych studiach będą prowadzone w języku obcym, dlatego swobodna komunikacja w języku angielskim będzie podstawą przyjęcia nas studia.

W trakcie studiów:
Wybierając jeden z kierunków medycznych, możesz liczyć na sporą dawkę specjalistycznej wiedzy z zakresu chemii, biologii, anatomii i pokrewnych zagadnień. Program studiów jest tutaj zależny od wybranego kierunku. Studenci kierunków związanych z medycyną i zdrowiem realizują zbliżony program do klasycznej medycyny, kierunku dentystyczno-lekarskiego czy położnictwa. Najważniejsza różnica to język obowiązujący na wykładach oraz ćwiczeniach. Wszystkie zajęcia na uczelni prowadzone są najczęściej w języku angielskim. Co to oznacza dla studentów? Przede wszystkim naukę wymagających zagadnień w języku obcym, a co za tym idzie - podchodzenia do egzaminów i pisania kolokwium również w języku obcym. Dlaczego więc warto zainteresować się studiowaniem w języku obcym? Przede wszystkim już na etapie nauki na uniwersytecie będziesz miał okazję poznać osoby z najróżniejszych stron Europy, a nawet z całego świata.

Po studiach:
Absolwenci kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim mają takie same możliwości, jak absolwenci tradycyjnej medycyny. Oznacza to, że tak samo mogą ubiegać się o przyjęcie na rezydenturę oraz specjalizację. Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca podjęcie pracy w szpitalu lub placówce medycznej pozwala absolwentom na rozpoczęcie stażu w zagranicznych placówkach. Absolwenci innych kierunków związanych z pracą w służbie zdrowia, takich jak farmacja, położnictwo czy dietetyka, również mogą z powodzeniem wyjechać za granicę, aby tam rozpocząć pracę w zawodzie.
« WWW »
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->