Studia ekonomiczne oraz te związane z zarządzaniem to popularny kierunek kształcenia, który od lat jest wybierany przez maturzystów oraz kandydatów na studia magisterskie. Jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na tego typu kierunku? Przede wszystkim przyda się analityczny umysł i dobrze ugruntowana wiedza z matematyki. Kierunki ekonomiczne oraz pokrewne są przygotowane dla osób, które w przyszłości chcą zająć się pracą nad wydatkami dużych korporacji i spółek, zajmować się audytem finansowym, a także opracowywać strategie marketingowego dla firm i znanych marek. Obowiązkowa jest także znajomość języka na poziomie umożliwiającą udział w zajęciach.

Studia związane z informatyką, programowaniem oraz IT to marzenie wielu maturzystów. Dlaczego? Obecnie jest więcej ofert pracy dla programistów niż samych kandydatów, a prognozy wskazują, że ta tendencja będzie się jeszcze długo utrzymywać. Rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych programistów, którzy świetnie posługują się językami programowania, mają analityczny umysł i są niezwykle kreatywni. Jeśli dodamy do tego zaawansowaną znajomość języka angielskiego, potwierdzoną ukończeniem studiów w języku obcym, mamy idealnego kandydata na specjalistę w międzynarodowej firmie specjalizującej się dostarczaniu rozwiązań IT.

Studia medyczne w języku obcym? Dlaczego nie! Na polskich uczelniach możesz rozpocząć popularny kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny czy farmację prowadzone w języku angielskim. Jeśli chcesz rozpocząć studia na tych kierunkach, wybierz na egzaminie maturalnym takie przedmioty jak biologia, chemia czy fizyka. Obowiązkowo kandydaci powinni swobodnie posługiwać się językiem obcym. Wszystkie wykłady oraz ćwiczenia na tych studiach będą prowadzone w języku obcym, dlatego swobodna komunikacja w języku angielskim będzie podstawą przyjęcia nas studia.

Studia na kierunkach ścisłych są przeznaczone dla osób, które od wczesnych lat szkolnych były zainteresowane takimi przedmiotami jak przyrodą, geografią oraz matematyką, a na późniejszych latach nauki - chemią czy fizyką. Aby studiować tego typu kierunki w języku obcym, należy już na poziomie liceum wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego lub niemieckiego. Wszystkie wykłady oraz ćwiczenia są prowadzone w języku obcym, dlatego kandydaci na te kierunki studiów powinni swobodnie posługiwać się wybranym językiem.

Studia prawnicze od lat plasują się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków wśród kandydatów na studia. Skąd fenomen prawa u maturzystów? Otóż prawo jest jednym kierunkiem studiów, który umożliwia rozpoczęcie kariery jako sędzia, prokurator, radca prawny czy adwokat, a jak wiadomo, są to zawody dobrze płatne i niezwykle szanowne. Ciekawą alternatywą dla klasycznego prawa, jest wybór studiów prawniczych prowadzonych w dwóch językach lub w całości w języku angielskim lub niemieckim. Oprócz świetnej znajomości języka obcego, studenci poznają specjalistyczna wiedzę dotyczącą prawa obowiązującego w innym kraju.

Studia na kierunkach społecznych prowadzonych w językach obcych to propozycja dla osób, które od zawsze interesowały się zagadnieniami społecznymi, politycznymi, a także kulturą i dziennikarstwem. Idealnym kandydatem na tego typu studia będzie osoba z lekkim piórem, której nie są obojętne tematy związane z funkcjonowaniem państwa i społeczeństwa. Obowiązkowa będzie także znajomość języka obcego. Studenci tych kierunków już od pierwszych wykładów i ćwiczeń będą posługiwać się językiem obcym.

Studia techniczne już od kilku lat cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Dlaczego maturzyści chcą studiować architekturę, automatykę i robotykę czy budownictwo? To proste - absolwenci tych kierunków są potrzebni i doceniani na rynku pracy. Podstawą na kierunkach technicznych jest świetna znajomość zagadnień matematycznych, a także wiedza z zakresu chemii, fizyki lub pokrewnych przedmiotów ścisłych. Obowiązkowa jest także znajomość języka obcego, który będzie językiem wiodącym na wykładach i ćwiczeniach. Aby rozpocząć studia prowadzone w języku angielskim lub niemieckim kandydat powinien swobodnie posługiwać się językiem obcym.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->