Site logo

Studia informatyczne w języku obcym. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy

Czy warto studiować informatykę w języku obcym?

Studia związane z informatyką, programowaniem oraz IT to marzenie wielu maturzystów. Dlaczego? Obecnie jest więcej ofert pracy dla programistów niż samych kandydatów, a prognozy wskazują, że ta tendencja będzie się jeszcze długo utrzymywać. Rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych programistów, którzy świetnie posługują się językami programowania, mają analityczny umysł i są niezwykle kreatywni. Jeśli dodamy do tego zaawansowaną znajomość języka angielskiego, potwierdzoną ukończeniem studiów w języku obcym, mamy idealnego kandydata na specjalistę w międzynarodowej firmie specjalizującej się dostarczaniu rozwiązań IT.

Informatyka w języku obcym – program studiów

Dla laika informatyk to ktoś, kto potrafi naprawić każdy komputer, a do tego zajmuje się pisaniem ciągów znaków, zwanych kodami. Dla tych, którzy są bardziej zorientowani programowanie to nic innego jak tworzenie przy wykorzystaniu odpowiedniego języka. W trakcie studiów związanych z zagadnieniami IT i programowaniem studenci poznają najpopularniejsze języki, ale także uczą się tworzenia algorytmów przetwarzania informacji. Informatyka to szybko rozwijająca się dziedzina wiedzy. Powstaje coraz więcej specjalizacji w tej dziedzinie, dlatego studenci mogą wybrać interesującą ich dziedzinę wiedzy. Niezależnie od wyboru kierunku treści pojawiające się na zajęciach i ćwiczeniach w ramach programu studiów dotyczą:

  • przetwarzania informacji,
  • matematyki,
  • języków programowania,
  • baz danych,
  • systemów operacyjnymi,
  • grafiki komputerowej,
  • sieci komputerowych.

Gdzie znaleźć pracę po informatyce w języku obcym?

Absolwenci studiów informatycznych prowadzonych w języku angielskim posiadają specjalistyczne umiejętności w zakresie programowania. Z powodzeniem znajdą pracę w firmach informatycznych, a także działach IT międzynarodowych korporacji. Na jakich stanowiskach będziesz mógł pracować? Wszystko zależy oczywiście od ukończonego kierunku czy specjalizacji. Najpopularniejsze specjalizacje wiążą się z programowaniem, tworzeniem aplikacji mobilnych, zarządzaniem bazami danych, opieką nad sieciami, a także tworzeniem i wdrażaniem systemów bezpieczeństwa.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję