Studia związane z informatyką, programowaniem oraz IT to marzenie wielu maturzystów. Dlaczego? Obecnie jest więcej ofert pracy dla programistów niż samych kandydatów, a prognozy wskazują, że ta tendencja będzie się jeszcze długo utrzymywać. Rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych programistów, którzy świetnie posługują się językami programowania, mają analityczny umysł i są niezwykle kreatywni. Jeśli dodamy do tego zaawansowaną znajomość języka angielskiego, potwierdzoną ukończeniem studiów w języku obcym, mamy idealnego kandydata na specjalistę w międzynarodowej firmie specjalizującej się dostarczaniu rozwiązań IT.

W trakcie studiów:
Dla laika informatyk to ktoś, kto potrafi naprawić każdy komputer, a do tego zajmuje się pisaniem ciągów znaków, zwanych kodami. Dla tych, którzy są bardziej zorientowani programowanie to nic innego jak tworzenie przy wykorzystaniu odpowiedniego języka. W trakcie studiów związanych z zagadnieniami IT i programowaniem studenci poznają najpopularniejsze języki, ale także uczą się tworzenia algorytmów przetwarzania informacji. Informatyka to szybko rozwijająca się dziedzina wiedzy. Powstaje coraz więcej specjalizacji w tej dziedzinie, dlatego studenci mogą wybrać interesującą ich dziedzinę wiedzy już na etapie nauki na uniwersytecie. Niezależnie od wyboru kierunku treści pojawiające się na zajęciach i ćwiczeniach w ramach programu studiów dotyczą:
  • przetwarzania informacji,
  • matematyki,
  • języków programowania,
  • baz danych,
  • systemów operacyjnymi,
  • grafiki komputerowej,
  • sieci komputerowych.

Po studiach:

Absolwenci studiów informatycznych prowadzonych w języku angielskim posiadają specjalistyczne umiejętności w zakresie programowania. Z powodzeniem znajdą pracę w firmach informatycznych, a także działach IT międzynarodowych korporacji. Na jakich stanowiskach będziesz mógł pracować? Wszystko zależy oczywiście od ukończonego kierunku czy specjalizacji. Najpopularniejsze specjalizacje wiążą się z programowaniem ogólnym, tworzeniem aplikacji mobilnych, zarządzaniem bazami danych, opieka nad sieciami, a także tworzenie i wdrażanie systemów bezpieczeństwa.
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->