Studia ekonomiczne oraz te związane z zarządzaniem to popularny kierunek kształcenia, który od lat jest wybierany przez maturzystów oraz kandydatów na studia magisterskie. Jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na tego typu kierunku? Przede wszystkim przyda się analityczny umysł i dobrze ugruntowana wiedza z matematyki. Kierunki ekonomiczne oraz pokrewne są przygotowane dla osób, które w przyszłości chcą zająć się pracą nad wydatkami dużych korporacji i spółek, zajmować się audytem finansowym, a także opracowywać strategie marketingowego dla firm i znanych marek. Obowiązkowa jest także znajomość języka na poziomie umożliwiającą udział w zajęciach.

W trakcie studiów:

Studia ekonomiczne to ogromna dawka wiedzy i sporo specjalistycznych zagadnień do wyboru. W zależności od wyboru konkretnego kierunku, przedmioty realizowane w ramach programu studiów dotyczą:
  • globalnej gospodarki,
  • zależności ekonomicznych pomiędzy gospodarkami różnych państw,
  • wybranych zagadnień z zakresu polityki, które mają wpływ na gospodarkę państwa,
  • światowych finansów i ich historii.
To ogólne zagadnienia ekonomiczne, które pojawiają się w programie każdego kierunku studiów związanym z ekonomią oraz zarządzaniem. Jeśli wybierzesz kierunek prowadzony w języku angielskim o wąskiej specjalizacji, dowiesz się wszystkiego o prawie gospodarczym, globalizacji, prognozowaniu ekonomicznych, a także kontroli finansowej czy audycie.

Po studiach:
Ukończone studia ekonomiczne w języku obcym to przepustka do pracy dla międzynarodowych korporacji w działach finansowych, controllingu, księgowości, a także działach zajmujących się opracowywaniem strategii rozwoju i marketingu firmy. Znajomość języka na poziomie zaawansowanym oraz przede wszystkim specjalistyczna wiedza sprawia, że absolwenci mogą rozpocząć pracę dla firmy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
Große Scharrnstraße 59
15-230 Frankfurt (Oder)
ul. Rzemieślnicza 5
81-855 Sopot

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->