Studia wojskowe w Polsce

  • testy wojskoStudia wojskowe nie należą do najłatwiejszych, ale z pewnością dają ciekawe możliwości. W porównaniu do kierunków prowadzonych na uniwersytetach i politechnikach, kierunki wojskowe wymagają odbycia służby wojskowej. To rownież wiele dodatkowych obowiązków. Studenci uczelni wojskowych muszą liczyć się z tym, że nie każdy weekend będą mieli wolne. Mimo wszystko studia na uczelniach wojskowych cieszą się rosnącycm zainteresowaniem, ponieważ ich ukończenie wiążę sięnie tylko z tym, że absolwenci otrzymują tytuł magistra, ale też stopień oficerski.
    Jesteś gotowy rozpocząć takie studia? Czy sprawdzisz się jako student uczelni wojskowej?   • polska-wojskoRosnący poziom bezrobocia wśród osób młodych sprawia, że wielu absolwentów przez długi okres czasu nie może znaleźć stałego zatrudnienia zgodnego z profilem posiadanego wykształcenia. Ukończenie kolejnych praktyk i bezpłatnych staży nie przyczynia się jednak w wielu przypadkach do poprawy tej sytuacji. Może warto obrać zatem inną drogę? Wojsko Polskie zapewnia stabilność, dobre zarobki i możliwość rozwoju. Czy warto podążyć tą ścieżką kariery?
  • Rośnie liczba miejsc na wojskowych uczelniachJuż niebawem oficjalnie rozpocznie się tegoroczna rekrutacja na studia wojskowe. Polskie uczelnie przygotowały dla tegorocznych kandydatów ponad 1300 miejsc – najwięcej Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Rosnące zainteresowanie kandydatów studiami wojskowymi sprawiło, że uczelnie znaczący podniosły limity przyjęć. Dla przykładu: na kryptologię i cyberbezpieczeństwo zostanie przyjętych ponad 100 osób.
  • Studia na uczelniach wojskowych – kompendium wiedzyJeśli zamierzasz podjąć studia na jednej z polskich uczelni wojskowych i szukasz informacji, które pomogłyby Ci zarówno w wyborze odpowiedniego kierunku, jak i dalszej służby wojskowej, to nasze kompendium wiedzy na pewno okaże się bardzo pomocne. Znajdziesz w nim artykuł szeroko opisujący same studia oraz perspektywy zawodowe, wywiad z rzecznikiem WSOWL oraz filmy promocyjne poszczególnych uczelni.
  • Studia na uczelniach wojskowychMedycyna, prawo, zarządzanie, informatyka, a może psychologia? Polskie i zagraniczne uczelnie kuszą abiturientów szerokim wachlarzem dostępnych kierunków i specjalizacji. Na forach dyskusyjnych można znaleźć tysiące wypowiedzi osób, które już za kilka miesięcy będą musiały podjąć jedną z najważniejszych, życiowych decyzji: wybór kierunku studiów. Bardzo rzadko jednak można natrafić na słowa poświęcone studiom na uczelniach wojskowych i perspektywow zatrudnienia po ich ukończeniu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu...

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->