Studia bałtyckie to interdyscyplinarny kierunek łączący w sobie zagadnienia historii, kultury, języków obcych, gospodarki i stosunków międzynarodowych. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy on państw basenu Morza Bałtyckiego. Jeżeli interesuje Cię ten region w całości lub którekolwiek z jego państw i myślisz np. o pracy w branży turystycznej, powinieneś zainteresować się Studiami bałtyckimi. Wskazane będą też zainteresowania historyczne oraz łatwość w poznawaniu języków obcych. Chcesz wiedzieć więcej na temat Studiów bałtyckich? Czytaj dalej!

W trakcie studiów:
Jako student kierunku Studia bałtyckie poznasz bliżej takie państwa jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Norwegia, Dania oraz Niemcy. Zapoznasz się z ich historią, kulturą materialną i duchową oraz geografią. Program studiów zakłada także intensywną naukę języków obcych, zależnie od wybranej specjalności: bałtyckiej, skandynawskiej lub niemieckiej.
 
 
Po studiach:
Absolwent kierunku Studia bałtyckie może znaleźć zatrudnienie m.in. w branży turystycznej - jako przewodnik (po ukończeniu odpowiedniego kursu) lub organizator ruchu turystycznego. Jego wiedza i kompetencje będą także przydatne w firmach i instytucjach prowadzących współpracę międzynarodową z państwami bałtyckimi. Może także rozwijać się naukowo w zakresie studiów bałtyckich czy wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną jako komentator lub korespondent w mediach.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->