phoca_thumb_s_legitymacja_studenckaPrezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że od 1 stycznia zwiększone zostaną zniżki na przejazdy dla studentów. Podczas inauguracji roku akademickiego na SGGW, prezydent podkreślił, że środowisko tej uczelni będzie jego naturalnym zapleczem w sprawach ważnych dla wsi.
 
Prezydent zaznaczył, że w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego studiują młodzi ludzie z całej Polski, którzy powinni mieć zapewniony kontakt ze swoimi rodzinami i społecznościami. - Tą dodatkową szansą, o której chciałem zakomunikować z największą radością, głównie studentom, to jest to, że będziecie mogli kochani, korzystać z ulgi na przejazdy, nie tylko kolejowe, od 1 stycznia 2011 roku. Tak jak to zapowiadałem, tak jak to obiecywałem, od 1 stycznia 2011 roku będzie obowiązywała 51-proc. zniżka dla studentów - poinformował prezydent.
 
W trakcie kampanii prezydenckiej Komorowski obiecał, że w ciągu pierwszych 500 dni prezydentury przywrócone zostaną 50-procentowe zniżki na przejazdy dla studentów. Obecnie studenci do 26. roku życia - zarówno uczący się w systemie dziennym, jak i na studiach wieczorowych i zaocznych - mają prawo do 37-proc. zniżki na przejazdy. - To jest także wkład państwa polskiego w nowoczesność, którą chcemy łączyć z chęcią utrzymania wrażliwości na problemy społeczne wsi, rodziny wiejskiej. Chcemy łączyć z wrażliwością dla problemów i ekologicznych, rozwoju i konkurencji, a jednocześnie utrzymania tego, co jest niesłychanie wartościowe w życiu całego społeczeństwa, także indywidualnego człowieka, kontaktem ze swoim naturalnym środowiskiem - podkreślił prezydent.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->