Site logo

Studencki elementarz część II

W poprzedniej części pokazaliśmy Wam rozmaite narzędzia, które mogą się Wam przydać w czasie studiów. W dzisiejszym odcinku naszego studenckiego poradnika skupimy się na konkretnych aspektach studiowania, czyli procesie skutecznego uczenia się, tworzenia dobrych notatek, analizie tekstu i wypalenia, które może Was dopaść w czasie studiów.

Bardzo często można od studentów usłyszeć stwierdzenie “uczyłem się, ale nie dałem rady”, czy “uczyłem się dwa tygodnie, ale się nie nauczyłem”. Takie deklaracje bywają szczere. W jaki sposób najlepiej wykorzystać studia do zdobycia rzetelnej i przydatnej wiedzy? Jak osiągnąć maksimum koncentracji w trakcie nauki? Jak planować i realizować zadania związane ze studiami? Za moment się dowiecie…

Tworzenie dobrych notatek pomaga nie tylko przetrwać nawet najnudniejszy wykład, ale także w skuteczny i szybki sposób przygotować się do sesji. Dobre notatki nie są łatwe do wykonania. Zapisywanie w trakcie wykładu, laboratoriów, czy samodzielnych lektur wymaga dobrych i sprawdzonych metod. Zobacz film i doprowadź swój studencki warsztat pracy do perfekcji!

Najwięcej studenckich frustracji oraz bólów i słabości rodzi się w momencie konieczności opanowania i przyswojenia treści trudnej i skomplikowanej lektury. Już od dziś możesz pozbyć się tego problemu! Zobacz film, by poznać sposoby analizy tekstu, odczytywanie logicznych schematów z różnych dyskursów, a także najlepsze sposoby na dobre opanowanie pracy z tekstami. Zobacz film z warsztatu, w którym przykład stanowi jeden z piękniejszych cytatów o istocie czasu św. Augustyna.

Używaj dodatkowych i często ukrytych opcji, by zwiększyć efektywność wyszukiwania w Internecie. Opcje zaawansowane wyszukiwarki to nic trudnego! Poznaj najlepsze sposoby, by spośród milionów wyników wyszukiwania uzyskiwać tylko te najlepsze. Zobacz poniższy film, aby dowiedzieć się jak odnaleźć konkretne pliki, dane z tylko jednej strony internetowej, czy uzyskać dostęp do archiwalnej kopii serwisu.

Wypalenie zawodowe to nie tylko problem ludzi z dużym stażem pracy. Także studenci, nawet najmłodszych lat wypalają się i przestają widzieć sens studiowania. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Wypalenie się jest skutkiem zaniedbań, niezrozumienia tego, czym są studia oraz złych nawyków związanych z uczeniem się.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję