norwegiaflagaNorwegia od wielu lat słynie z niezwykle wysokiego poziomu kształcenia. Na kandydatów czeka tutaj ponad dwieście kierunków studiów prowadzonych w języku angielskim i doskonała infrastruktura. Czy warto studiować w Norwegii? Do kiedy należy składać dokumenty aplikacyjne na studia I stopnia? Ile kosztuje życie w Norwegii? Za moment wszystkiego się dowiecie...

Studia w Danii (praktyczne wskazówki)Myślisz o wyjeździe na studia do Danii? Piętrzą się przed Tobą rozmaite problemy i dylematy, których nie możesz samodzielnie rozwiązać? W takim razie, spora garść porad od Małgorzaty Magiery, która sama studiowała w Danii, na pewno ułatwi Ci te trudne początki i pomoże szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Życzymy miłej lektury:)

Studia w DaniiStudia w Danii dla studentów z Polski są bezpłatne. Jedyne o co należy zadbać we własnym zakresie to zakup materiałów edukacyjnych, podręczników, itp. Niewielkie są tez koszty utrzymania, gdyż na jedzenie, zakwaterowanie czy transport wystarczy nam ok. 3000-4000 DDK, czyli 1500-3000 zł miesięcznie. Są to kwoty podobne do tych, z którymi musimy się liczyć wyjeżdżając na studia do jednego z największych ośrodków akademickich w Polsce.

Studia w FinlandiiRenomowane uczelnie, doskonała infrastruktura, darmowe studia, nowoczesne programy kształcenia oraz szerokie perspektywy na podjęcie pracy po studiach – to tylko niektóre argumenty, które przemawiają za tym, że warto wyjechać na studia do Finlandii, o której chcemy opowiedzieć Wam dzisiaj nieco więcej.

Studia w SzwecjiDarmowe studia, programy kształcenia dostosowane do współczesnych wymagań rynku pracy, wysoki standard życia, nowoczesna infrastruktura i duże możliwości zatrudnienia po ukończeniu edukacji – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić zalety studiów w Szwecji. Minusy? Studia są naprawdę wymagające, a koszty życia mogą przyprawić nas o silną migrenę.

Ostatnia szansa na prestiżowe studia w DaniiTo już ostatni moment, żeby zdecydować się na studia w Danii. Dlaczego tam? Bo Dania jest najszczęśliwszym i najlepszym krajem na świecie i do życia, i do prowadzenia biznesu. No i ważna informacja na koniec: studia są całkowicie darmowe!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->