Scenografia jest kierunkiem mającym na celu wykształcenie w studentach wrażliwości na detale często niezauważane przez widza, które jednak mają znaczący wpływ na całość wizualnej oprawy spektaklu. Kierunek ten nie jest przeznaczony dla tych kandydatów, którzy lubią pracę według określonych schematów, ponieważ wymaga on twórczego myślenia, pomysłowości i nierzadko improwizacji. Idealny kandydat ma uzdolnienia plastyczne i oryginalne spojrzenie. Powinnien myśleć niestandardowo i nieszablonowo oraz mieć wyobraźnie przestrzenną. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku, zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Podstawowe zajęcia obejmują wiedzę o sztuce, literaturze dramatycznej, kulturze materialnej i muzyce, podstawowe problemy plastyczne, techniki informatyczne w sztuce, rejestrację i przetwarzanie obrazu, rysunek, perspektywę, grafikę, teorię sztuki. Kierunkowe przedmioty to między innymi podstawy scenografii i kostiumologii, organizacja i tworzenie spektaklu teatralnego i filmowego.

Po studiach:
Absolwenci mają możliwość znalezienia pracy w teatrze, branży reklamowej, studiu telewizyjnym, przy realizacji filmów, koncertów, przy sesjach reklamowych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->