Site logo

Są jeszcze wolne miejsca na studiach stacjonarnych!

Od sierpnia na wielu uczelniach startuje dodatkowa rekrutacja. Studenci mają szansę studiowania na uczelniach publicznych. Na wielu z nich bowiem wciąż są wolne miejsca.

Wolne miejsca pojawiają się na różnych kierunkach i w różnych częściach Polski. II nabór rozpoczął się już na Uniwersytecie Śląskim, gdzie studenci mogą podejmować studia na politologii, historii, geologii, geografii, filozofii czy socjologii lub reżyserii. Umysły ścisłe też mogą liczyć na dodatkową rekrutację na kierunkach takich jak: fizyka, biologia, mechatronika, inżynieria, ekonofizyka czy biotechnologia. Absolwenci studiów I stopnia poszukujący możliwości kontynuowania nauki mogą także ubiegać się o przyjęcie na studia II stopnia na kierunku: politologia, historia, filologia klasyczna lub germańska, kulturoznawstwo czy socjologia.

Podobnie sytuacja przedstawia się na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie humaniści mogą ubiegać się o przyjęcia na filologie, dziennikarstwo i komunikację społeczną czy na stosunki miedzynarodowe etc. Wiele miejsc ma do zaoferowania US także niehumanistom, którzy chcieliby kształcić się w zakresie biotechnologii, mikrobiologii, ekonomii czy informatyki. Na studiach II stopnia również prowadzone są dodatkowe nabory. Zarówno na Uniwersytecie Śląskim, jak i Szczecińskim na kierunkach, gdzie prowadzone są dodatkowe rekrutacje pozostało jeszcze nawet po kilkadziesiąt wolnych miejsc na danym kierunku.

Na Uniwersytecie Warszawskim również znajdziemy jeszcze miejsca na studiach stacjonarnych I lub II stopnia. Możemy tam podjąć studia na przykład na kierunku: socjologia, studia wschodnie, ochrona środowiska czy psychologia, prawo lub astronomia. Politechnika Warszawska również ma nam do zaoferowania kilkadziesiąt wolnych miejsc w ramach studiów II stopnia na kierunku: elektornika, informatyka, telekomunikacja, inżynieria biomedyczna lub na anglojęzycznych studiach Electrical and computer engineering.

Obecnie prowadzona jest także rekrutacja na Politechnice Łódzkiej, gdzie abiturienci mają możliwość aplikowania na klikadziesiąt miejsc na bezpłatnych studiach, między innymi na kierunku: chemia, nanotechnologia, ochrona środowiska, technologia chemiczna, włókiennictwo, fizyka techniczna czy towarozawstwo. Kilka miejsc wolnych jest także w ramach studiów na inżynierii materiałowej lub edukacji techniczno-informatycznej.

Niektóre uczelnie mają już komplet studentów i nie przewidują dodatkowego naboru, jak na przykład Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Politechnika Gdańska nie zapomina jednak o osobach, które w sesji letniej chcą poprawiać przedmiot maturalny i dlatego też nosi się z zamiarem otworzenia dodatkowej rekrutacji, tym razem wrześniowej.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Politechnika nauczy latać

Poznańska politechnika zacznie kształcić pilotów cywilnych. W przyszłym roku na nowej specjalizacji studia rozpocznie 70 studentów. Młodzi adepci pilotażu na początku poćwiczą skakanie ze spadochronem

Czytaj więcej »

Zapotrzebowanie na socjoterapię

Współcześnie dzieci borykają się z wieloma problemami. Często nie wytrzymują presji szkoły, trudności w grupie rówieśników, skomplikowanych relacji z rodzicami. Dlatego w szybkim tempie wzrasta

Czytaj więcej »

Będą gotowi do studiów na architekturze

Szansę solidnego przygotowania do studiów na Wydziale Architektury otrzymują uczniowie pierwszego sopockiego ogólniaka. Szkoła zawiera porozumienie z politechniką. Dzięki temu w LO powstanie klasa architektoniczna.

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję