Kandydat na kierunek Religioznawstwo powinien być osobą, która interesuje się tradycjami różnych narodów, jest otwarta na poznawanie różnych religii oraz ma zainteresowania humanistyczne. Religioznawstwo nie koncentruje się tylko na chrześcijaństwie, ale prowadzi badania naukowe nad fenomenem religii we wszelkich jej przejawach i aspektach oraz bada także zjawiska pokrewne religii. Studia religioznawcze kształcą absolwenta doskonale zorientowanego w szeroko rozumianej problematyce religijnej, relacjach religii z państwem i społeczeństwem. Zapraszamy do dalszej lektury! 

W trakcie studiów:

Religioznawstwo to studia, które rozwijają zainteresowania i poszerzają horyzonty, pozwalają zrozumieć inne kultury i cywilizacje, a przede wszystkim religie, które wpływają na ich kształt. Studiowanie na kierunku Religioznawstwo wiąże się z uczęszczaniem na takie zajęcia jak: podstawy nauk religioznawczych, refleksja różnych nauk humanistycznych dotycząca religii (m.in. filozofia, antropologia, socjologia, psychologia), głównych systemów religijnych (m.in. judaizm, chrześcijaństwo, islam, buddyzm, hinduizm). Dodatkowo, w zależności od zainteresowań, studenci wybierają: Stary Testament i judaizm, Nowy Testament i teologia katolicka, islam i religie Dalekiego Wschodu, ekumenizm i dialog międzyreligijny, spotkania religii i kultur w historii i współczesności.

 
Po studiach:

Absolwenci kierunku Religioznawstwo znajdą pracę w organizacjach europejskich i międzynarodowych, w instytucjach, takich jak tj. muzea, centra kultury, biura podróży i biura pielgrzymkowe, w instytucjach rządowych i pozarządowych zajmujących się migrantami i problematyką migracji.

« WWW »
ul. Stwosza 55
80-952 Gdańsk

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->