Rekrutacja na studia 2018

Rekrutacja na studia 2018

 • agh logo1W poniedziałek 4 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kandydaci mogą wybierać spośród 62 kierunków na 16 wydziałach AGH. W tym roku oferta poszerzyła się aż o cztery nowości: Geoinformatykę, Rewitalizację Terenów Zdegradowanych, Energetykę Odnawialną i Zarządzanie Energią oraz Geoinformację.
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów na studia – blisko 18 tys. osób zarejestrowało się w internetowym systemie rekrutacyjnym śląskiej uczelni. Pierwszy etap rekrutacji zakończył się oficjalnie w niedzielę 8 lipca.
 • studia2W Polsce co roku podczas rekrutacji na studia jest wiele chętnych. Niestety, każdy uniwersytet ma ograniczony limit miejsc.Kandydaci na studia bardzo często rejestrują się na kilka kierunków z których rezygnują podczas pierwszej tury. Dzięki temu chcą sobie zapewnić miejsce na wybranej uczelni oraz możliwość wyboru kierunku studiów.Gdy zostaje kilka miejsc, wolnych uczelnie kwalifikują część osób z list rezerwowych oraz nowych kandydatów. Za mała ilość punktów lub niezdany egzamin kwalifikacyjny nie oznaczają rezygnacji ze studiów od razu! Dzięki drugiej turze rekrutacji możemy cały czas starać się o miejsce na wymarzonym kierunku.

 • agh logoAkademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 13 kwietnia bieżącego roku na kampusie AGH przy alei A. Mickiewicza 30. Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 15:00.
 • psw logoPolitechnika Świętokrzyska w Kielcach ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym PŚk, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9:00. W trakcie Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej na rok akademicki 2018/2019, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz
  reprezentantów wydziałów.

 • PO logotypPolitechnika Opolska ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Data nie jest przypadkowa, bo w tym dniu, niemal cała akademicka Polska urządza OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OTWARTY DLA DZIEWCZYN. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.
 • logo umkWydział teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku, w siedzibie przy ul. Gagarina 37 w Toruniu. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.
 • uw logoUniwersytet Warszawski serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 21 kwietnia bieżącego roku na Kampusie Głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00, a całe wydarzenie potrwa do 16:00.
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oficjalnie zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Najbardziej oblegane kierunki w tegorocznej rekrutacji to filologia szwedzka i filologia duńska.
 • Najpopularniejszymi kierunkami, w trakcie rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Warszawskim, okazały się kierunki ekonomiczne – tak wynika z podanych przez uczelnię wstępnych wyników rekrutacji. Najwięcej kandydatów w przeliczeniu na jedno wolne miejsce przypada natomiast na japonistyce i koreanistyce.
 • Kierunek lekarski uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w rekrutacji na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2018/2019. O jedno wolne miejsce starało się tu aż 14 kandydatów. Dużym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów cieszyła się także filologia angielska oraz weterynaria.
 • pwsz nysa logoOd 1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Kandydaci na studentów mają do wyboru dwanaście kierunków i ponad dwadziescia specjalności.

 • ssw logoSopocka Szkoła Wyższa rozpoczęła rekrutację zimową na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrany kierunek studiów do końca lutego. Uczelnia otworzyła rekrutację na takie kierunki studiów jak architektura, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość czy ekonomia.
 • uph logo10 stycznia 2018 rozpoczęła się rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne studia magisterskie prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich mogą rejestrować na wybrane kierunki studiów II stopnia.
 • upwr19 stycznia 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Kandydaci na studia magisterskie mają do wyboru 21 kierunków kształcenie i aż 36 specjalności. Nowością w tym roku akademickim są studia polsko-chińskie, po których student otrzymuje podwójny dyplom potwierdzający ukończenie studiów w Polsce i Chinach.
 • ur logo krakowW połowie stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia prowadzone na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Kandydaci na studia magisterskie mogą wybierać spośród dwudziestu siedmiu kierunków studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym oraz dziewiętnastu w trybie niestacjonarnym. 

  Na studia w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów mogą się rejestrować absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich, którzy ukończyli pokrewne kierunki studiów.
 • Rekrutacja 2018 URUniwersytet Rzeszowski rozpoczął rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rozpocząć rejestrację na wybrany kierunek studiów już 14 maja 2018 r.
 • Chcesz zostać studentem kierunku lekarskiego lub lekarsko-dentystycznego? A może chodzi Ci po głowie inny kierunek medyczny? Rekrutacja co prawda trwa już od dłuższego czasu a ilość kandydatów na najpopularniejsze kierunki jak zwykle jest bardzo wysoka, ale… postanowiliśmy ułatwić Ci zadanie i sprawdziliśmy, gdzie nadal są wolne miejsca i jakie uczelnie uruchomiły właśnie dodatkowy nabór na studia.
 • Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to kierunki najchętniej wybierane przez tegorocznych kandydatów chcących studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW jest największą uczelnią o profilu rolniczym w kraju.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->