Studia przygotowują do podjęcia pracy w świecie produkcji filmowych i telewizyjnych, dlatego od kandydatów wymaga się przede wszystkim kreatywności i twórczego myślenia. Przydatne są udokumentowane osiągnięcia w dziedzinie fotografii oraz talent do nowatorskiego przedstawienia tematu. Studia te dają okazję do spotkania z twórcami, którzy osiągnęli już renomę w świecie filmu. Takie spotkania gwarantują, że zdobywanie wiedzy staje się przyjemnością. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat prowadzonego kierunku studiów, koniecznie przeczytaj dalszą część!

W trakcie studiów:

Zakres przedmiotowy podzielony jest na zajęcia podstawowe, takie jak historia sztuki i filmu, literatura, dramat, estetyka i filozofia, a także na zajęcia kierunkowe, takie jak: sztuka operatorska, film animowany, fotografika, dźwięk i muzyka w filmie i telewizji, technika i technologia filmowa, plastyka i scenografia w telewizji i filmie.

Po studiach:

Absolwenci tego kierunku posiadają umiejętność samodzielnej realizacji obrazu w różnych gatunkach filmowych i telewizyjnych oraz w systemach światłoczułych i elektronicznych, realizowania zdjęć, światła i wizji w programach i spektaklach telewizyjnych, realizowania światła w spektaklach teatralnych, realizowania filmów animowanych i edukacyjnych, spotów reklamowych, teledysków muzycznych, fotografii i form intermedialnych oraz kierowania zespołem obsługi technicznej planu filmowego i telewizyjnego.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->