Przedświąteczny kiermasz na Politechnice

phoca_thumb_s_pg-logoŚwiece z wosku pszczelego, świąteczne stroiki, niepowtarzalne kartki, haftowane, wyklejane bądź malowane obrazy oraz wiele innych przedmiotów, ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych artystów będzie można kupić na politechnicznym kiermaszu przedświątecznym. Kiermasz czynny będzie od 1 do 4 grudnia 2009, w holu przed aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, w godz. 10–16.
Na kiermasz zapraszamy szczególnie tych, którzy w okresie przedświątecznym poszukują nietuzinkowych podarunków dla swoich najbliższych.
– Podczas kiermaszu będzie można kupić upominki, które mogą stać się prezentami świątecznymi o podwójnym znaczeniu – zachęca dr inż. arch. Marek Wysoki z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, inicjator kiermaszu. – Z jednej strony możemy sprawić przyjemność najbliższym, a z drugiej docenić pracę osób niepełnosprawnych i dać im radość z tworzenia.
Prace na kiermasz przywieźli artyści z sześciu placówek prowadzących warsztaty terapii zajęciowej z województwa pomorskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ich działalności.
– Zapraszam wszystkich całymi rodzinami do udziału w tym przedsięwzięciu, gdyż w ten sposób możemy przełamać negatywne stereotypy postrzegania osób niepełnosprawnych i uwrażliwić się na ich potrzeby – dodaje prof. Henryk Krawczyk, rektor PG. – Będzie mi miło powitać Państwa na tak szczególnej imprezie podczas uroczystego otwarcia kiermaszu.
Uroczyste otwarcie kiermaszu: 1 grudnia 2009, godz. 12. hol przed aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej
Kiermasz czynny: 1–4 grudnia, godz. 10–16, hol przed aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dzień otwarty na SWPS

W najbliższą sobotę, 30 maja, maturzyści zainteresowani nauką w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie będą mogli odwiedzić uczelnię, poznać program studiów i wziąć udział

Czytaj więcej »

Wolne miejsca na studiach w Rzeszowie

Myślisz o studiach w Rzeszowie? Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska uruchomiły dodatkową rekrutację na wiele ciekawych i perspektywicznych kierunków studiów I oraz II stopnia. Wolne

Czytaj więcej »

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję