Znajomość zagadnień prawniczych oraz zasad funkcjonowania gospodarki i biznesu to jedno z najatrakcyjniejszych połączeń, gwarantujących możliwość rozwoju na specjalistycznych stanowiskach. Program studiów z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego dostarcza wiedzy z zakresu przeprowadzania transakcji handlowych, finansów i rachunkowości, zarządzania, a także podstaw prawnych, które określają funkcjonowaniu firm usługowych oraz produkcyjnych. Dlaczego warto rozpocząć studia na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

W trakcie studiów:
Studia na tym kierunku charakteryzują się interdyscyplinarnym kształceniem. Podstawą są tutaj regulacje prawne oraz zagadnienia związane z szeroko pojętą ekonomią przedsiębiorstwa. Studia z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego dostarczają studentom sporej dawki wiedzy z zakresu:
  • finansów i rachunkowości,
  • zasad przeprowadzania transakcji handlowych,
  • polityki podatkowej,
  • prawa handlowego,
  • ekonomii.
Ważnym elementem kształcenia na kierunkach z pogranicza biznesu, ekonomii i prawa jest zaawansowana znajomość języka obcego, najczęściej jest to język angielski. Absolwenci kierunku biegle posługują się językiem obcym, co zwiększa szansę na znalezienie pracy w międzynarodowej korporacji.

Po studiach:
Absolwenci kierunku prawo gospodarcze i podatkowe są w pełni przygotowani do podjęcia pracy w działach finansowych, księgowości, a także w firmach specjalizujących się w konsultingu i doradztwie finansowym. Znajomość zagadnień prawniczych i przygotowanie do pracy administracyjnej umożliwia rozpoczęcie pracy w państwowych urzędach, organizacjach pozarządowych.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
al. Grunwaldzka 238a
80-266 Gdańsk
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->