uwolnij kreatywnoscRozpoczęła się kolejna edycja Programu Edukacyjnego Uwolnij kreatywność Na studentów kierunków związanych z logistyką i transportem czeka m.in. szereg warsztatów rozwijających wiedzę praktyczną z zakresu logistyki, letnie praktyki oraz wyjazdy do Centralnej Sortowni DPD Polska.

W marcu ruszyła II edycja Programu Uwolnij kreatywność. - Uczestnicy Programu będą mogli przede wszystkim liczyć na solidną porcję wiedzy praktycznej. Na warsztatach będziemy poruszać zagadnienia merytoryczne związane z funkcjonowaniem firmy kurierskiej. Poza informacjami, które przekażemy podczas spotkań na uczelni, studenci, którzy zgłoszą się do nas na praktyki wakacyjne, będą mieli szansę na sprawdzenie, jak na co dzień funkcjonuje przedsiębiorstwo z branży KEP – zapowiada Marta Westrych-Andrzejczyk, Dyrektor Personalna DPD Polska, firmy będącej Organizatorem Programu.

W ramach Programu zaplanowany jest cykl warsztatów, które odbędą się w kwietniu, maju i październiku 2014 r. Będą one dotyczyły m.in. rekrutacji i planowania kariery w branży logistycznej oraz urządzeń mobilnych wykorzystywanych w firmie kurierskiej, stosowanym systemom transportowym, czy procesom jakościowym. Zrealizowane zostaną także letnie praktyki studenckie w oddziałach DPD Polska, w działach związanych z logistyką, w dziale operacyjnym, czy sprzedaży. Rekrutacja rozpocznie się w kwietniu.

Uczestnicy Programu Uwolnij kreatywność będą mogli również wziąć udział w czterech wyjazdach do Centralnej Sortowni DPD Polska pod Strykowem - jednego z najnowocześniejszych obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu studenci zobaczą, jak przebiega proces wieczornego przeładunku przesyłek oraz jakie rozwiązania technologiczne są tam stosowane.

Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność realizowany jest w ramach projektu systemowego PARP Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Celem Programu jest rozwijanie kompetencji niezbędnych do pracy w branży TSL oraz wzbogacania programów nauczania o treści praktyczne. Organizatorem Programu jest DPD Polska – firma kurierska o międzynarodowym zasięgu, wraz z partnerami biznesowymi: Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowym „GRAFIX” i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym RIG.

Więcej informacji o Programie oraz raport podsumowujący I edycję Programu można znaleźć na stronie www.uwolnijkreatywnosc.pl oraz na Facebooku Programu.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->