Stypendium w amerykańskiej uczelni The Missouri School Of Journalism, staż w redakcji prestiżowego tygodnika i inne atrakcyjne nagrody można wygrać w konkursie dla młodych dziennikarzy, organizowanym przez tygodnik „Wprost" i ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Hasłami przewodnimi tegorocznej 11 edycji konkursu są 90-lecie nawiązania stosunków polsko-amerykańskich oraz globalne załamanie się gospodarki. Młodzi dziennikarze (w konkursie mogą brać udział osoby do 25 roku życia) zmierzą się z tymi zagadnieniami, pisząc tekst na temat: 

„Sojusznicy w kryzysie. Jak w 90-lecie nawiązania stosunków Ameryka może pomóc Polsce, a Polska Ameryce".

Konkurs promujący młode dziennikarskie talenty ma już długą tradycję. Redakcja tygodnika „Wprost" i ambasada Stanów Zjednoczonych organizują wspólnie od 1998 roku, sponsorując wspólnie nagrody dla jego laureatów. 

– Przypominam sobie słowa jednego ze zwycięzców, Pawła Szaniawskiego: „gdybym nie zdobył żadnej nagrody w konkursie „Wprost" i ambasady USA, przestałbym myśleć o uprawianiu tego zawodu" – mówi Stanisław Janecki, redaktor naczelny „Wprost". – Konkurs był przepustką do kariery m.in. dla Rafała Geremka, Małgorzaty Remisiewicz czy Grzegorza Sadowskiego. Ci laureaci, którzy wygrali stypendium w Missouri School od Journalism, twierdzą, że dzięki wygranej nauczyli się więcej, niż na kilkuletnich studiach dziennikarskich w Polsce. Przede wszystkim nauczyli się myśleć w duchu American Dream – dodaje Janecki.

Redakcja przyjmuje teksty do 15 maja. Ogłoszenie wyników odbędzie się w czerwcu podczas gali w ambasadzie amerykańskiej. 

Nagrody

Jest o co walczyć - główną nagrodą jest staż w amerykańskiej The Missouri School Of Journalism. Na laureatów czekają także staże w redakcji tygodnika „Wprost", 10 zaproszeń na uroczystą galę „Człowiek Roku 2009" oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.  

Prace konkursowe
Uczestnicy muszą przygotować prace w języku polskim w formie tekstów publicystycznych lub reporterskich (wcześniej niepublikowanych). Ich objętość nie może przekraczać 5,5 tys. znaków (ze spacjami). 
Do pracy należy dołączyć CV. 


Prace konkursowe należy nadsyłać do 15 maja 2009 na adres:
AWR „Wprost",
Al. Jerozolimskie 123 a,
02-017 Warszawa 
(z dopiskiem „Konkurs dla młodych dziennikarzy"
Lub na adres poczty elektronicznej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Sekretarzem konkursu jest Katarzyna Kozłowska, Tel. (22) 529 11 00.  

Warunki uczestnictwa
Uczestnikami konkursu mogą być osoby urodzone po 1 stycznia 1984 r. warunkiem otrzymania I nagrody jest znajomość języka angielskiego. 

Dodatkowe informacje i regulamin kunkursu dostępne są na stronie internetowej Wprost.pl

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->