Site logo

Praktyczne elementy kształcenia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy

Celem projektu jest jest wzmocnienie współpracy Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego ze środowiskiem biznesowym w zakresie praktycznych elementów kształcenia i lepszego przygotowania absolwentów do wejścia na rynek pracy. Współpraca oparta będzie na konsultacjach oraz formule staży zawodowych, w których będą mogli wziąć udział studenci. Projekt będzie realizowany między 1 kwietnia 2014 a 30 czerwca 2015 roku.

Projektem “Praktyczne elementy kształcenia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy” objęci zostaną studenci kierunków zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka, które prowadzone są na Wydziale Zarządzania UŁ.

Jakie cele chcą osiągnąć organizatorzy?

  • wzmocnienie współpracy Wydziału Zarządzania z otoczeniem biznesowym w zakresie praktycznych elementów kształcenia;
  • wprowadzenie ich do programów studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Zarządzania na kierunkach zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka;
  • ukształtowanie kluczowych umiejętności studentów Wydziału Zarządzania poprzez udział w stażach opracowanych na bazie kierunkowych efektów kształcenia;
  • zwiększenie poziomu przygotowania studentów do wejścia na rynek pracy poprzez organizację warsztatów, coachingu kariery i kompleksowego doradztwa zawodowego.

Studenci, w ramach prowadzonego Projektu, będą mieć możliwość skorzystania z darmowego pakietu wsparcia, który zakłada zdobycie przez nich doświadczenia zawodowego oraz ułatwia wejście i dalsze funkcjonowanie na rynku pracy.
Zorganizowane zostaną szkolenia z kompetencji społecznych i personalnych,
które obejmować będą trzy bloki tematyczne:

  • praca w grupie i myślenie przedsiębiorcze (16 godzin zajęć),
  • zarządzanie sobą w czasie, planowania i wyznaczania celów (16 godzin zajęć) oraz
  • komunikowanie się i autoprezentacja (16 godzin zajęć).

Każdy doskonale zdaje sobie jednak sprawę, iż samo szkolenie nie przygotuje studentów do wejścia na rynek pracy. Kluczem do sukcesu jest bowiem doświadczenie zawodowe, które uczestnicy projektu będą mogli zdobyć w trakcie trzymiesięcznych, płatnych staży, które będą zgodne z programem ich kierunku studiów. Staże odbywać się będą zarówno w okresie wakacyjnym w pełnym wymiarze czasu pracy (160h/m-c), jak i w trakcie roku akademickiego w niepełnym wymiarze czasu pracy (80h/m-c).

Dopełnieniem wiedzy wyniesionej ze szkoleń kompetencyjnych i doświadczenia zawodowego zdobyte w trakcie stażu, będą spotkania z zakresu doradztwa zawodowego. Poruszane będą tam najważniejsze aspekty zaistnienia i funkcjonowania na rynku pracy, czyli konstruowanie dokumentów aplikacyjnych, metody poszukiwania pracy i prezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Studenci, którzy nadal zastanawiają się nad ścieżką zawodową, jaką powinni podążyć, zapewne docenią możliwości płynące z indywidualnego spotkania z coachem kariery lub doradcą zawodowym.

Udział w powyższym programie rozwojowym ma charakter kompleksowy, co oznacza, że osoba decydująca się na udział w Projekcie jest zobowiązana do uczestniczenia we wszystkich jego formach. Nie ma możliwości udziału w wybranych przez siebie modułach.

Osoby, które chcą wziąć udział w projekcie muszą posiadać status studentów studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Dodatkowo, studenci zobligowani są do spełnienia dodatkowych kryteriów naboru do projektu, czyli:

  • posługiwanie się j. Angielskim lub innym językiem obcym na poziomie minimum B2,
  • posiadanie umiejętności obsługi komputera na poziomie minimum dobrym,
  • chęć zdobycia doświadczenia zawodowego w trakcie trzymiesięcznego, płatnego stażu.

Warunkiem przystąpienia do Projektu jest zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie: Praktyczne elementy kształcenia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Projekt „Praktyczne elementy kształcenia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – Program Rozwoju Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1. Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałanie 4.1.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Szczegółową prezentację organizatora można znaleźć tutaj: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Grasz o staż

W tegorocznej, 18. edycji konkursu do wygrania jest ponad 220 praktyk, w tym staż w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także nagrody dodatkowe. „Grasz

Czytaj więcej »

Praktykuj

Ukończenie prestiżowej uczelni, certyfikaty językowe czy wysoka średnia już nie wystarczają do zdobycia wymarzonej pracy. Tym co pozwala na sprawne funkcjonowanie na rynku pracy, są

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję