Site logo

Kryminalistyka, kryminologia w Poznaniu

Kryminalistyka, kryminologia - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kryminalistykę, kryminologię w Poznaniu?

Wszystkie studia kryminalistyczne, kryminologiczne w Poznaniu i Wielkopolsce

List view

Opinie o kryminalistyce, kryminologii

Poradniki dla przyszłych studentów kryminalistyki, kryminologii w Poznaniu i Wielkopolsce. Kierunek okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Zobacz inne kierunki z prawa i administracji w Poznaniu

Szukasz innych studiów prawniczych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w prawie.

Kierunek kryminalistyka, kryminologia - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania prawa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kryminalistykę, kryminologię w Poznaniu i Wielkopolsce?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kryminalistyka, kryminologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek kryminalistyka i kryminologia w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku kryminalistyka i kryminologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie kryminalistyki i kryminologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o kryminalistyce i kryminologii – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie kryminalistyki i kryminologii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Kryminalistyka to wiedza o negatywnych zjawiskach społecznych, które w prawie określone zostały jako przestępstwa. Bada w tym zakresie związki między osobami a wydarzeniami. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak socjologia prawa, etyka służb publicznych, metody badań kryminologicznych, psychopatologia kryminalna, wiktymologia, rozpoznawanie i badanie miejsca przestępstwa, dostarczanie danych do sporządzania portretów psychologicznych, wykrywanie sprawców przestępstw na podstawie dostępnych śladów, stosowanie przepisów prawa karnego, sporządzanie materiałów dowodowych. Kryminologia to węższa dziedzina i zajmuje się osobą i osobowością sprawcy przestępstwa. Korzysta z dorobku psychologii, psychiatrii oraz innych dziedzin społecznych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kryminalistyki i kryminologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia w Poznaniu i Wielkopolsce

Poznań to zdecydowanie jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce i jednocześnie bardzo ważne miasto pod kątem gospodarczym. Obecnie każdego roku w Poznaniu i Wielkopolsce studiuje około 112 tysięcy osób. Rokrocznie ponad 30 tysięcy absolwentów opuszcza mury szkół wyższych. Kandydaci na studia mogą wybierać z szerokiej oferty studiów uczelni państwowych oraz prywatnych, co pozwala na wybór kierunku i rodzaju studiów, które będą idealnie dopasowane do ich potrzeb. Szeroka oferta obejmuje zarówno studia pierwszego stopnia licencjackie i inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie lub studia magisterskie drugiego stopnia. Atutem Poznania i okolic jest to, że pracę oferuje tu ponad 114 tysięcy firm. Absolwenci nie mają większych problemów z zatrudnieniem w województwie, ale również są poszukiwani jako dobrze przygotowani pracownicy poza regionem. Dyplom wielkopolskich uczelni zdecydowanie to umożliwia. Poznań to nie tylko oferta studiów, ale także bogata infrastruktura rozrywkowa. W mieście znajduje się ponad 40 parków i terenów zielonych, w których można odpocząć między zajęciami. Warto wybrać się na spacer na poznańską Maltę. Miasto oferuje wiele atrakcji wieczornych, dzięki czemu studenci zazwyczaj znajdą coś dla siebie. Uczelnie prywatne oraz filie uczelni państwowych i prywatnych usytuowane są w takich wielkopolskich miastach jak: Gniezno, Kalisz, Trzcianka, Piła, Wągrowiec, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Konin i Nowy Tomyśl. Dzięki temu potencjalni studenci mogą zdecydować się również na studiowanie w mniejszych ośrodkach miejskich w województwie wielkopolskim. Według statystyk, w mniejszych miastach w Wielkopolsce studiuje dodatkowo 11 tysięcy osób.

Studia podyplomowe z prawa i administracji w Poznaniu i Wielkopolsce

Gdzie w Poznaniu i Wielkopolsce zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku kryminalistyka, kryminologia

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku kryminalistyka, kryminologia na poznańskich i wielkopolskich uczelniach?

Zawód: pracownik cywilny w służbie mundurowej

Co to jest zawód pracownik cywilny w służbie mundurowej — co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży pracownik cywilny w służbie mundurowej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest zawód pracownik cywilny w służbie mundurowej?  Pracownik

Czytaj więcej »

Zawód: minister

Co to jest zawód minister — co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży polityki? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest minister? Jest to osoba, która pełni ważną rolę w rządzie i ma duży wpływ na kształtowanie polityki państwa.

Czytaj więcej »

Zawód: asesor sądowy

Co to jest zawód asesor sądowy — co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży prawnik? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest asesor sądowy?  Assesor sądowy to osoba odpowiedzialna za wydawanie opinii lub ekspertyz w sprawach sądowych. Asesorzy sądowi

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku kryminalistyka i kryminologia

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie kryminalistyki i kryminologii? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w policji, pracę w służbach specjalnych, pracę w agencjach detektywistycznych, współpracę z agencjami ochrony osób i mienia, pracę na uczelni i przygotowywanie doktoratu. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem kryminalistyka i kryminologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie kryminalistyki i kryminologii będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: mocne nerwy, zdyscyplinowanie, determinacja, poczucie misji, precyzja, ścisłe myślenie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary kryminalistyki i kryminologii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: ślady pamięciowe w kryminalistyce, taktyka przesłuchania pokrzywdzonego, przesłuchanie sądowe w postępowaniu karnym. Organizacja i taktyka, taktyka eksperymentu procesowego.

Rynek pracy w Poznaniu i Wielkopolsce

Rynek pracy w Poznaniu jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów uczelni. Wiele szkół wyższych stara się utrzymywać dobre relacje z kluczowymi pracodawcami w regionie, co ułatwia studentom płynne wejście na rynek pracy. W samym Poznaniu działa około 114 tysięcy firm. Na koniec 2020 roku stopa bezrobocia w Poznaniu wynosiła 2,1%, a stopa bezrobocia w całym województwie 3,7%. To doskonały wynik, który jest dużo niższy niż średnia krajowa i plasuje się w czołówce w całej Unii Europejskiej. Właśnie dlatego wielu kandydatów wybiera Poznań na miejsce studiowania. Największe firmy z siedzibą w Poznaniu to Enea S.A., Volkswagen Poznań Sp. z o. o., Grupa Muszkieterów, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, Kompania Piwowarska S.A, Selgros Sp. z o. o., Żabka Polska S.A., Arctic Paper S.A., Bridgestone Poznań Sp. z o. o., Komputronik S.A., czy Exide Technologies. Ponadto w mniejszych miejscowościach w regionie znajdują się siedziby Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki), Grupa Eurocash, Lidl Polska, Imperial Tobacoo Polska S.A., Grupa Raben, PBG S.A., MAN Bus Sp. z o. o., czy Solaris Bus & Coach S.A. To tylko największe z firm, które cały czas potrzebują wysokiej klasy specjalistów różnych kierunków studiów. Zatrudnienie znajduje wielu absolwentów kierunków technicznych, humanistycznych, związanych z marketingiem i nowymi mediami, chemicznych, logistycznych i nie tylko. W Wielkopolsce bardzo wysoko rozwinięta jest kultura rolna, co zauważycie w nowoczesnych gospodarstwach. Ponadto to doskonałe miejsca do znalezienia pracy, jeszcze w trakcie studiowania. Pod tym kątem oferta dla studentów w Poznaniu i w województwie wielkopolskim jest naprawdę bardzo atrakcyjna, a niska stopa bezrobocia sprawia, że coraz więcej osób chce podjąć studia w tym regionie Polski.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję