Jak poradzić sobie z przypisami i bibliografią? (darmowy e-book)Każdy student, który jest w trakcie pisania pracy dyplomowej musi się zmierzyć z przypisami i sporządzeniem bibliografii. Zadanie to wymaga niezwykłej precyzji, konsekwencji, a także opanowania kilku prostych i jednocześnie kluczowych zasad. Jeśli przygotowanie przypisów i bibliografii sprawia Ci trudność, a promotor odsyła kolejny rozdział do poprawy, mamy coś dla Ciebie! Pobierz darmowego e-booka dotyczącego zasad tworzenia przypisów w pracy naukowej i sporządzania bibliografii do swojej pracy licencjackiej, inżynierskiej czy magisterskiej!

Najważniejsza zasada: konsekwencja

W tracie pracy nad licencjatem czy magisterską, pamiętaj o tym, że przypisy wewnątrz rozdziałów, a także bibliografia pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Z pomocą przypisów czytelnik Twojej pracy powinien bez przeszkód znaleźć źródło cytowanego czy omawianego tekstu. Ta sama zasada dotyczy oczywiście tworzenia bibliografii do całej pracy. Żelazną zasadą jest zatem konsekwencja w opisywaniu źródeł, z których korzystasz. Nie może dojść do sytuacji, w której jeden przypis jest przygotowany w inny sposób niż drugi. Jednolity zapis w przypisach i bibliografii to Twój klucz do sukcesu.

Przejrzysty zapis to podstawa

Zanim oddasz kolejny rozdział do promotora, koniecznie sprawdź czy zastosowałeś jednolity zapis, to znaczy:
  • zastosowałeś albo skróty łacińskie albo skróty polskie: ibidem lub tamże,
  • w źródłach obcojęzycznych wykorzystałeś za każdym razem ten sam skrót do wskazania tłumacza: albo tłum. albo przeł.,
  • czy wszędzie podałeś niezbędne dane do zlokalizowania źródła, np. czy w każdym przypisie pojawiła się nazwa wydawnictwa.

Jakie wskazówki znajdziesz w e-booku?

W naszym e-booku znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia przypisów z różnych źródeł w najpopularniejszych konwencjach wraz z przykładami. Dzięki temu będziesz mógł porównać te zawarte w swojej pracy z tymi wzorcowymi. Zbiór wskazówek pomoże Ci na etapie tworzenia przypisów, jak i ostatecznego nanoszenia poprawek. Dowiesz się również w jaki sposób i na jakim etapie skracać przypisy.

Pobierz darmowego e-booka! Kliknij w poniższy obrazek:)

Pobierz e-booka na temat przypisów w pracy dyplomowej

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->