Studencki elementarz - bibliografie i bibliotekiNapisanie dobrej pracy dyplomowej lub zaliczeniowej bez odpowiednich materiałów, książek i rzetelnych źródeł jest praktycznie niewykonalne. Wiele osób stara się jednak unikać zakurzonych bibliotek czy wertowania setek pozycji w księgarniach. W tym odcinku Belfer Vlog dowiecie się, jak stworzyć bibliografię, gdzie szukać materiałów do swojej pracy i poznacie tajniki bibliotek cyfrowych, które niejednokrotnie mogą uratować Wasze zaliczenie!

Bibliografia to taka część pracy, która jest lekceważona przez studentów i jednocześnie przeceniana przez nauczycieli. Jaki z tego wniosek? Warto dołożyć starań by tworzyć dobre bibliografie w pracach zaliczeniowych i dyplomowych. Zapoznaj się z podstawowymi wiadomościami o bibliografii i stosuj wiedzę, którą zyskałeś.


Nauczyciele bardzo często słyszą od swoich studentów, że nie ma źródeł, nie wiadomo skąd wziąć materiały, brak w bibliotekach danych i literatury. Warto rzetelnie i kompetentnie zmierzyć się z problemem poszukiwania książek, artykułów i danych. Zobacz film, by poznać łatwe w użyciu narzędzia do poszukiwań bibliograficznych. Dzięki nim znajdziesz książkę na wybrany temat, odnajdziesz materiały i dane, których potrzebujesz by napisać świetną pracę.


Czy napisanie pracy dyplomowej, bądź dobrej pracy zaliczeniowej wymaga korzystania z biblioteki? Odpowiedź na to pytanie zmienia się wraz z czasem. Biblioteki cyfrowe umożliwiają korzystanie ze specjalistycznych zbiorów bez wychodzenia z domu. Obejrzyj poniższy poradnik, by poznać największe polskie biblioteki cyfrowe i przekonać się, jak bogate są ich zbiory.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->