logo belferBycie studentem to ciężkie zajęcie, wymagające od nas poświęcenia, dyscypliny i chęci zdobywania wiedzy. Pusty frazes? Zdecydowanie nie, jeśli oczywiście traktujemy studia poważnie, a nie w charakterze krótkotrwałej rozrywki przedłużającej młodość. Jak zatem poradzić sobie na studiach? Wystarczy nauczyć się korzystania z zasobów wikipedii, usługi Google Books, tworzenia map myśli i właściwego poruszania się po uczelnianej bibliotece. Wydaje się trudne? Belfer pokaże Wam, że to banalnie proste.

Zwykle przeceniamy możliwości komputerów i programów. Najboleśniej możemy przekonać się o tym, kiedy dokument, który idealnie wyglądał na domowym komputerze rozsypuje się totalnie na komputerze np. rekrutera. Groźba niezaliczenia przedmiotu z powodu referatu, którego profesor nie może otworzyć także dotknęła niejednego studenta. Jak zapobiec tym nieszczęściom? Zapisuj pliki ze swojego pakietu biurowego w postaci PDF!


Biblioteka to niesamowicie ważne miejsce w każdej uczelni. Korzystanie z biblioteki bywa czasem skomplikowane. Wystarczy jednak zrozumieć kilka podstawowych prawideł, by poczuć się tam jak w domu. W ciągu ostatnich kilku lat biblioteki dogoniły, a nawet wyprzedziły postęp techniczny, dzięki temu udostępniają najnowocześniejsze bazy danych, zawierające aktualne doniesienia naukowe. Zaprzyjaźnij się ze swoją uczelnianą biblioteką!


Wikipedia to encyklopedia, z której korzystają studenci i nauczyciele. Niestety bardzo często traktowana jest tak jak pełnowartościowa, naukowo publikacja papierowa. W środowisku akademickim zyskała więc zagorzałych wrogów. Tymczasem właściwe i efektywne korzystanie z Wikipedii może przynieść znaczne korzyści. Należy jednak znać ograniczenia, wady i zalety tego serwisu oraz jego niezwykle ciekawego otoczenia.


Mapy myśli to nowoczesny sposób pracy intelektualnej. Poznaj świetny i nowoczesny sposób na odwzorowanie treści wykładu, czy lektury w Twoich notatkach. Używaj kolorów, symboli, linii i schematów, by już w czasie nauki uruchomić swoją pamięć i koncentrację na wiedzy. W jaki sposób wykonywać skuteczne mapy myśli?


Serwis Google Books stwarza niesamowite możliwości przeglądania, czytania i pracy z literaturą całego świata. Firma Google od lat udostępnia zbiory biblioteczne najlepszych bibliotek. Można tam znaleźć także podgląd najnowszych publikacji, by podjąć trafną decyzję o zakupach. W filmie pokazane zostaną sposoby na wyszukiwanie i przeglądanie materiałów bibliotecznych udostępnianych w serwisie Books firmy Google.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->