Prezentacja multimedialna - kompendium wiedzy (film)Niewłaściwie przygotowana prezentacja multimedialna nie tylko nie spełni swojej pierwotnej funkcji, ale może nawet całkowicie zniweczyć plany jej autora. Nikt chyba bowiem nie chce, żeby jego wystąpienie nagrodzone zostało ziewaniem, zmęczeniem i poczuciem straconego czasu, prawda? Jak zatem przygotować prezentację, która zachęci słuchaczy do do dalszej dyskusji? Jak zadbać o legalność użytych materiałów graficznych? Jakich błędów kategorycznie należy się wystrzegać? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Belfer.

Bez pewnych podstawowych wiadomości o prawie autorskim i licencjach trudno legalnie pozyskiwać i przetwarzać materiały multimedialne. Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym poznasz najważniejsze wiadomości o licencjach Creative Commons, a następnie dowiesz się jak szukać materiałów opatrzonych tymi licencjami. Legalne ściąganie filmów, dźwięków i grafik to nic trudnego!


Tworzenie prezentacji multimedialnej należy zacząć od rozplanowania architektury informacji, czyli utworzenia konspektu lub spisu treści. W jaki sposób najlepiej podzielić i oznaczyć śródtytułami poszczególne partie wiedzy?


Największy kłopot z prezentacją jest taki, że bywa multimedialna. Bardzo trudno dopasować do siebie różne media tak, by łączyły się ze sobą w harmonijną całość. Poznaj narzędzia do dopasowywania zdjęć, grafik, czcionek, kolorów i dźwięku. Dzięki temu skomponujesz estetyczne i czyste slajdy. Nowe wiadomości i narzędzia pozwolą Ci stworzyć prezentację doskonałą!


Zdarza się, że prezentacja wygląda źle, a jej warstwa graficzna jest niekomunikatywna. Nie ma jednak niczego gorszego niż błędy merytoryczne, brak sensu, błędna sekwencja tematów, wprowadzanie słuchaczy w maliny poprzez mówienie nie na temat i wyświetlanie slajdów dalekich od treści wypowiedzi. Tego rodzaju błędy wskazują na słabość mówcy. Mimo tego, bardzo łatwo jest nauczyć się unikania ich. Zobacz film i podążaj drogą zdyscyplinowanego rozumu!


Nie ma nic gorszego, niż nieumiejętnie przedstawiona prezentacja. Chcesz dowiedzieć się jakie są najgorsze błędy prezenterów? Z tego filmu dowiesz się także jak ich uniknąć. Zobacz, by nauczyć się jak mówić, jak ustawić rzutnik, jak dostosować grafikę do oświetlenia na sali oraz poznać wiele. innych aspektów pracy z prezentacją multimedialną.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->