Bill Gates radzi: co studiować, żeby osiągnąć sukces?Bill Gates za pośrednictwem serwisu Twitter udzielił kilku cennych rad wszystkim osobom, które chciałyby w przyszłości pójść w jego ślady. Co zatem warto studiować według współzałożyciela Microsoftu, żeby odnieść sukces w dzisiejszych czasach i jednocześnie przyczynić się do tego, by świat stał się choć nieco lepszy?

Bill Gates jest przekonany, że wszystkie osoby, które posłuchają jego rad, osiągną zarówno sukces zawodowy, jak i będą w stanie zmienić świat. Większość swojego wielomiliardowego majątku Gates przeznaczył bowiem na cele charytatywne oraz np. na rozwój technologii dających dostęp do czystej wody, chroniącej przed chorobami. Współzałożyciel Microsoftu jest ponadto znany z inwestowania w ekologiczne źródła energii.

Co zatem warto studiować według Gates’a, by w perspektywie kilku lub kilkunastu lat osiągnąć sukces?

Energetyka

W perspektywie uwarunkowań krajowych, warto zauważyć, że nie da się już dłużej zwlekać z wielkimi zmianami w obszarze energetycznym, dlatego kierunek ten wydaje się być rozsądną inwestycją na przyszłość. Ukończenie studiów wiąże się z koniecznością obrony pracy dyplomowej. Jest ona bardzo często niedocenianym elementem studiów. Warto wybrać temat i zakres, który okaże się być dobrym wprowadzeniem na rynek pracy. Absolwenci, którzy realizowali swoje praktyki zawodowe w cenionych firmach oraz gotowi są na podejmowanie nowych wyzwań, mogą być spokojni o swoje szanse zawodowe. Czytaj więcej na temat kierunku Energetyka.

Biotechnologia

Biotechnologia to dziedzina nauk technicznych. Podstawą pracy biotechnologa jest więc znajomość procesów technologicznych wykorzystywanych w przemyśle. Znajomość biologii niezbędna jest do projektowania rozwiązań, w ramach których wykorzystanie organizmów żywych lub ich części prowadzi do powstania lub modyfikowania produktów o ściśle zdefiniowanym zastosowaniu. Łatwo zorientować się, że biotechnologia to wiedza, która ma przed sobą bogatą przyszłość. Zapraszamy do dalszej lektury, jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o studiach w tej dziedzinie. Czytaj więcej na temat kierunku Biotechnologia.

Zarówno biotechnologia, jak i energetyka to zagadnienia mające już dziś wielki wpływ na to, w jakim kierunku rozwija się życie na Ziemi. W perspektywie kilkunastu lub nawet kilku lat rola tych dyscyplin naukowych zwiększy się jeszcze bardziej, więc trudno się dziwić, że właśnie te kierunki studiów Bill Gates uważa za przyszłościowe.

A Wy? Jakie kierunki uważacie za perspektywiczne?

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->