indeksPolskie uczelnie oficjalnie rozpoczęły walkę o najlepszych, tegorocznych maturzystów. Niektóre kuszą nowymi, unikalnymi kierunkami i specjalizacjami, inne oferują nowoczesną infrastrukturę lub atrakcyjne systemy stypendialne dla najlepszych studentów. Walka o studentów trwa – sprawdźcie czym jeszcze uczelnie chcą przyciągnąć kandydatów na studia.


Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczyna rekrutację na swoje nowe kierunki - bioinżynierię zwierząt oraz gastronomię i hotelarstwo. "Na studiach dziennych stacjonarnych nie odczuwamy skutków niżu demograficznego. Widzimy natomiast wyraźnie zmniejszające się zainteresowanie studiami niestacjonarnymi. Zamykamy np. studia zaoczne, które proponowaliśmy w ośrodkach poza Warszawą" – jak mówi rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
W tym roku akademickim UAM przygotował dla kandydatów 8 nowych kierunków, w tym m.in. dialog i doradztwo społeczne oraz "Polacy i Niemcy w Europie". Dodatkowo uruchomione zostaną  nowe specjalności, np. analityka chemiczna, filologia czeska czy ekologia miast.

Politechnika Poznańska
Uczelnia od nowego roku akademickiego wprowadza tzw. studia dualne, które będą prowadzone we współpracy z dwoma firmami. Nowoczesny model studiów dualnych pozwoli studentom na pogodzenie nauki i pracy.

Politechnika Krakowska
Politechnika Krakowska również kusi maturzystów nowymi kierunkami: inżynierią wzornictwa przemysłowego (kierunek będzie prowadzony wspólnie z ASP w Krakowie), chemią budowlaną oraz informatyką stosowaną. Fizyka techniczna i informatyka to kierunku, które będą prowadzone także w języku angielskim od nowego roku akademickiego.

Uniwersytet Gdański
Uczelnia otwiera w tym roku osiem nowych kierunków, m.in.
- bezpieczeństwo narodowe,
- etnofilologię kaszubską,
- kryminologię,

- zarządzanie instytucjami artystycznymi.

O nowościach w ofercie UG pisaliśmy juz wcześniej. Jesli interesujecie się tą uczelnią to zapraszamy do lektury - "Nowe kierunki na Uniwersytecie Gdańskim".

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu utworzył nowy kierunek prawno-ekonomiczny. Od nowego roku akademickiego uruchomione zostaną również nowe specjalności, np. design, komercjalizacja produktu oraz e-business.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie stawia natomiast na kierunki prowadzone w języku angielskim, które mają szkolić przyszłych product managerów. Uniwersytet chce również zainteresowań kandydatów swoim autorskim programem – Akademiami Biznesowymi. To unikalny program, w czasie którego spotykają się studenci, wykładowcy i potencjalni pracodawcy. Studenci zyskują dzięki temu możliwość zapoznania się z wymogami współczesnego rynku pracy.

Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Jagielloński poszedł w zupełnie innym kierunku – główny nacisk położono na podniesienie jakości procesu kształcenia i internacjonalizację studiów. Przygotowany został specjalny program dla najlepszych maturzystów – laureatów olimpiad, którzy już w pierwszym roku studiów mogą liczyć na wysokie stypendia – 600 zł miesięcznie w przypadku olimpiad na szczeblu krajowym i 1,2 tys zł miesięcznie w przypadku olimpiad zagranicznych.

Interesująca wydaje się również propozycja Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Uczelnia oferuje każdemu kandydatowi na studia – tablet i zwolnienie z opłaty wpisowej.

Nowe kierunki, programy stypendialne, podnoszenie poziomu kształcenia – to i wiele więcej oferują Wam polskie uczelnie. Czy wybierzecie ich ofertę? A może zastanawiacie się nad studiami za granicami naszego kraju? Tak czy inaczej musicie pamiętać, iż wybór uczelni jest tak samo istotny jak wybór odpowiedniego kierunku studiów!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->