W 2019 roku spór między strajkującymi nauczycielami, a Ministerstwem Edukacji Narodowej może wpłynąć na sposób rekrutacji na studia. Przedstawiciele szkół wyższych uspokajają jednak, że strajk nauczycieli nie powinien odbić się negatywnie na rekrutacji studentów. Jednak wszyscy powtarzają, że najlepsze byłoby porozumienie MEN ze strajkującymi.

Najprawdopodobniej każdy licealista, który niebawem przystąpi do matury zastanawiał się, jak ona właściwie wygląda. Odpowiedzi szukał u starszego rodzeństwa, rodziców albo w internecie. Owszem, wspomnienia starszych mogą być ciekawe i warte posłuchania, ale jest duże prawdopodobieństwo, że stan faktyczny sprzed kilku, bądź kilkunastu lat, uległ zmianie. Zacznijmy więc od początku w drugiej części naszego mini cyklu Matura 2019!

Matura ma wielkie oczy, ale samo jej napisanie albo zdanie (ustne!) to dopiero połowa droga. Uczniów czekają jeszcze wyniki, z którymi różnie bywa. Dlatego w trzeciej części materiału Matura 2019 podpowiadamy co zrobić, gdy egzamin nie pójdzie albo nie do końca zgadzamy się z wynikiem.

Marzec dobiega końca, a uczniowie trzeciej klasy liceum wchodzą już na ostatnią prostą przed wielkim wydarzeniem. Odkąd CKE oficjalnie ogłosiła daty tegorocznych matur, zegar jakby zaczął tykać szybciej i głośniej. Aby jednak przyszli maturzyści mogli możliwie najlepiej wykorzystać następne sześć tygodni, już teraz publikujemy pierwszą część cyklu Matura 2019: ROZKŁAD JAZDY, w którym dowiecie się o wszystkich nadchodzących terminach.

Specjaliści od ochrony środowiska postrzegani są jako osoby, które całe dnie spędzają w lesie obserwując rośliny. W ekstremalnych przypadkach przykuwają się do drzew i walczą z buldożerami powstrzymując wycinkę puszczy. Jak naprawdę wyglądają studia na kierunku ochrona środowiska i czy naprawdę późniejsze lata w zawodzie spędza się w większości w puszczy? Wyjaśnia Agata Głowacka, studentka ochrony środowiska w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Wstajecie rano i nie znajdujecie odpowiedzi na pytanie po co w ogóle iść na zajęcia? Studia was nudzą, odstraszają, a na myśl o związanej z nimi pracy kompulsywnie szukacie serialu na Netflixie? Wygląda na to, że awansowaliście na kandydatów do rzucenia studiów! Ponieważ rzeczy warto robić z głową, oto pięć naszych rad, JAK DOBRZE RZUCIĆ STUDIA.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->