Banki nieustannie pracują nad rozwiązaniami, które mają za zadanie chronić nasze finanse. Z drugiej lecz strony – cyberprzestępcy pracują również nad rozwiązaniami dającymi możliwość przechwycenia naszych danych umożliwiających dostęp do naszych pieniędzy. Wachlarz metod wyłudzania danych jest imponujący. Pomimo wprowadzania przez banki nowych form zabezpieczeń dostępu nadal powinniśmy być uważni, co do tego, komu i gdzie przekazujemy nasze dane do logowania i numery kart płatniczych. 

W nowy rok wkraczają nie tylko uczelnie i studenci. Dla sektora bankowego rozpoczyna się czas obsesji na punkcie studenta. Współczesny student to potencjalnie lojalny klient, czyli przyszłe źródło zysków. Banki prześcigają się w ofertach produktowych skierowanych do studentów oraz w metodach ich sprzedaży. Ich stoiska promocyjne wyrastają na uczelniach jak grzyby po deszczu. Do zakupu konta na uczelni zachęca niezbędny gadżet, bilet do kina czy drugie śniadanie na koszt banku. Jak nie popaść w zachwyt nad bankami? 

Kredyt studencki to jedna z najpopularniejszych form finansowania studiów. Konstytucja dla Nauki, czyli ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce, z dniem 1 stycznia 2019 roku zmieniła zasady ubiegania się o kredyt konsumencki. Najważniejszą zmianą jest data złożenia wniosku o kredyt – można go składać w dowolnym momencie roku. Ważne, abyś miał 30 lat, jeżeli jesteś studentem i 35 lat, jeżeli jesteś doktorantem. 

Będzie łatwiej zostać lekarzem, a trudniej nauczycielem. To jeden z wniosków po dogłębnej analizie programów wyborczych ogólnopolskich komitetów wyborczych — Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Lewicy oraz Konfederacji Wolność i Niepodległość.


Szukaliśmy w programach wyborczych informacji o uczelniach, studiach i karierze naukowej. Co takiego szykują w swoich propozycjach programowych politycy z największych partii?

Czasem portfel nie mieści się w kieszeni lub w torebce? Bądź gubi się na imprezie? Brak portfela to już nie problem. Mam dla ciebie rozwiązania proponowane przez banki, z których usług i produktów najczęściej korzystają studenci. 

Rząd zdecydował się wprowadzić w życie ustawę pod hasłem „Bez PIT dla młodych”.  Dzięki niej możesz otrzymać zwiększoną pensję od swojego pracodawcy. Czy dorabiając podczas studiów, można skorzystać z zerowego podatku dochodowego dla pracowników poniżej 26. roku życia? Co z zarobkami studentów niestacjonarnych — zaocznych i wieczorowych? Czy rozwiązania “Bez PIT dla młodych” będą miały wpływ na wysokość stypendiów? 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->