Ścieżka kariery bywa nieskomplikowana dla absolwentów niektórych dziedzin wiedzy: lekarz najczęściej leczy ludzi, handlowiec zajmuje się sprzedażą, teolog Bogiem, a politolog? Absolwenci tego kierunku realizują bardzo wiele różnych zawodów, przede wszystkim wiążą się z administracją publiczną, mediami, oraz różnymi dziedzinami życia gospodarczego. W jakich dziedzinach politolog okazuje się kompetentnym ekspertem? Jest przede wszystkim znawcą polityki, problematyki państwa oraz władzy politycznej. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!


Studia na kierunku Politologia - propozycja dla zdecydowanych i pracowitych

O przydatności tych studiów w karierze zawodowej najczęściej decydują nastawienia i postawy studentów już w trakcie nauki. Hugon od św. Wiktora w XI w. pisał:
"Ucz się wszystkiego, a przekonasz się, że to wszystko się kiedyś przyda."
Ta maksyma jest szczególnie ważna dla młodych politologów, którzy nie mają jeszcze w pełni sprecyzowanych planów na swoje życie zawodowe. Studia politologiczne to przede wszystkim wykłady i ćwiczenia, warto też wspomnieć o praktykach zawodowych, które mogą być świetnym punktem wyjścia do zdobywania zawodowych kontaktów, tym bardziej, że Politologia jest kluczem otwierającym wiele drzwi w centralach partii politycznych, a także, przy dobrej znajomości języków obcych, w administracji europejskiej.


Na czym, tak naprawdę zna się politolog i jakie ma szanse na rynku pracy?

Politolog świetnie zna różne modele zarządzania państwem, orientuje się w problemach makroekonomicznych oraz potrafi poruszać się w świecie administracji. Znajomość sceny politycznej nie jest umiejętnością, która okazuje się bardzo ważną w karierze zawodowej większości studentów Politologii, trzeba jednak wspomnieć o tym, że absolwent Politologii to człowiek, nauczony myśleć pragmatycznie, realizować cele, działać dyplomatycznie i z wyczuciem sytuacji. Kandydat na studia politologiczne powinien znać dobrze historię oraz najważniejsze zagadnienia, poruszane w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie.
« WWW »
« WWW »
ul. Kopernika 26
31-501 Kraków
ul. Sterlinga 26
90-212 Łódź

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->