Site logo

Opinie o uczelniach w Opolu

Czy warto studiować na opolskich uczelniach?

Jak się studiuje w Opolu i w opolskim?

Zobacz, co o studiowaniu na poznańskich i wielkopolskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Opolu i w opolskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na opolskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o opolskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Opolskim (jak oceniane są studia na UO), Politechnice Opolskiej (co można sądzić o studiach na opolskiej „polibudzie”). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Opolu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Nysie (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Opola i województwa opolskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Opola i innych opolskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Opolu, czy Nysie.

Jakie uczelnie warto wybrać w Opolu i w opolskim?

Sprawdź, w jakich opolskich szkołach wyższych warto studiować.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję