Site logo

Opinie o uczelniach w Zielonej Górze

Czy warto studiować na zielonogórskich i lubuskich uczelniach?

Jak się studiuje w Zielonej Górze i w lubuskim?

Zobacz, co o studiowaniu na zielonogórskich i lubuskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

Zawód z pasją – kulturoznawca

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Zielonej Górze i w lubuskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na lubuskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o zielonogórskich i lubuskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Zielonogórskim (jak oceniane są studia na UZ). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samej Zielonej Górze, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Gorzowie Wielkopolskim (Akademia im. Jakuba z Paradyża, Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu), Słubicach (Collegium Polonicum w Słubicach), Sulechowie (Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Zielonej Góry i Lubuskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Zielonej Góry i innych lubuskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Słubicach, Sulechowie.

Opinie o uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim

Czy warto studiować na gorzowskich i lubuskich uczelniach?

Jak się studiuje w Gorzowie Wielkopolskim i w lubuskim?

Zobacz, co o studiowaniu na gorzowskich i lubuskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czas na Eko-uniwersytet

  W październiku w Słubicach rozpocznie działalność pierwszy w Polsce uniwersytet dla dzieci o profilu ekologicznym. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z Collegium Polonicum w Słubicach i

Czytaj więcej »
Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

Zawód z pasją – kulturoznawca

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Gorzowie Wielkopolskim i w lubuskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na lubuskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o gorzowskich i lubuskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Akademii im. Jakuba z Paradyża (jak się studiuje na AJP), Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (jak oceniane są studia na gorzowskiej filii AWF Poznań). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Gorzowie Wielkopolskim, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Zielonej Górze (Uniwersytet Zielonogórski), Sulechowie (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego), Słubicach (Collegium Polonicum w Słubicach). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Gorzowa Wielkopolskiego i Lubuskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Gorzowa Wielkopolskiego i innych lubuskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Sulechowie, Słubicach.

Opinie o uczelniach w Bydgoszczy

Czy warto studiować na bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Bydgoszczy i w kujawsko-pomorskim?

Zobacz, co o studiowaniu na bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Bydgoszczy i w kujawsko-pomorskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na bydgoskie i kujawsko-pomorskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wyboru kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (jak oceniane są studia na UKW), bydgoskiej filii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (jak wyglądają studia na CM UMK), Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (co można sądzić o studiach na bydgoskiej „polibudzie”), Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (jak wyglądają studia muzyczne na AMUZ w Bydgoszczy). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samej Bydgoszczy, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Toruniu (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Włocławku (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Bydgoszczy i innych kujawsko-pomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku.

Opinie o uczelniach w Opolu

Czy warto studiować na opolskich uczelniach?

Jak się studiuje w Opolu i w opolskim?

Zobacz, co o studiowaniu na poznańskich i wielkopolskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Opolu i w opolskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na opolskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o opolskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Opolskim (jak oceniane są studia na UO), Politechnice Opolskiej (co można sądzić o studiach na opolskiej „polibudzie”). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Opolu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Nysie (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Opola i województwa opolskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Opola i innych opolskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Opolu, czy Nysie.

Opinie o uczelniach w Kielcach

Czy warto studiować na kieleckich i świętokrzyskich uczelniach?

Jak się studiuje w Kielcach i w świętokrzyskim?

Zobacz, co o studiowaniu na kieleckich i świętokrzyskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Kielcach i w świętokrzyskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na kieleckie i świętokrzyskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o kieleckich i świętokrzyskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (jak oceniane są studia na UJK), Politechnice Świętokrzyskiej (co można sądzić o studiach na świętokrzyskiej „polibudzie”?. Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Kielcach, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Sandomierzu (Filia w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Kielc i Świętokrzyskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Kielc i innych świętokrzyskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Kielcach, Sandomierzu.

Opinie o uczelniach na Śląsku

Czy warto studiować na śląskich uczelniach?

Jak się studiuje na Śląsku?

Zobacz, co o studiowaniu na śląskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Waves of water of the river and the sea meet each other during h
Częstochowa
Krzysztof Pełka

Co to jest turbulencja?

Czy turbulencja to zjawisko występujące tylko w samolotach? Jaki jest mechanizm jej powstawania? Czy można jej uniknąć? Czy ma jakieś pozytywne skutki? Co ma wspólnego

Czytaj więcej »

Czy warto studiować na Śląsku?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na śląskie studia zwiększa prawdopodobieństwo udanego wyboru kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o śląskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Filii w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (jak oceniane są studia na US), Politechnice Śląskiej i Centrum Kształcenia Ustawicznego – filii Politechniki Śląskiej (co można sądzić o studiach na śląskiej „polibudzie”?), Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach (jak wyglądają studia na SUM), Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Filii w Rybniku – Szkole Studiów I i II Stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (jak oceniane są studia na UE Katowice), Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie (jak się studiuje na UJD), Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (jak postrzegana jest AWF Katowice), Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ocena studiów muzycznych na AMUZ w Katowicach), Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (jak wyglądają studia plastyczne na ASP w Katowicach), Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (ocena teatralnych, tanecznych studiów na AST Bytom), Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (jak wyglądają studia na ANS Racibórz), Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (jak się studiuje w ATH Bielsko-Biała). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów ze Śląska (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy ze śląskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Rybniku, Raciborzu, Bielsko-Białej, Bytomiu, Cieszynie.

Opinie o uczelniach w Toruniu

Czy warto studiować na toruńskich i kujawsko-pomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Toruniu i w kujawsko-pomorskim?

Zobacz, co o studiowaniu na toruńskich i kujawsko-pomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na toruńskie i kujawsko-pomorskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybru kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o toruńskich i kujawsko-pomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (jak oceniane są studia na UMK). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Toruniu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Bydgoszczy (Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy – Filii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy), Włocławku (Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Torunia i innych kujawsko-pomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku.

Opinie o uczelniach w Rzeszowie

Czy warto studiować na rzeszowskich i podkarpackich uczelniach?

Jak się studiuje w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Zobacz, co o studiowaniu na rzeszowskich i podkarpackich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na rzeszowskie i podkarpackie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o rzeszowskich i podkarpackich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Rzeszowskim (jak oceniane są studia na UR), Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (co można sądzić o studiach na rzeszowskiej „polibudzie”?). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Rzeszowie, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Krośnie (Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie), Tarnobrzegu (Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu), Jarosławiu (Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu), Przemyślu (Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu), Sanoku (Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku).
Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Rzeszowa i Podkarpacia (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Rzeszowa i innych podkarpackich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu, Jarosławiu, Przemyślu, Sanoku.

Opinie o uczelniach w Białymstoku

Czy warto studiować na białostockich i podlaskich uczelniach?

Jak się studiuje w Białymstoku i na Podlasiu?

Zobacz, co o studiowaniu na białostockich i podlaskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Białystok
Joanna Domżał

Jak podlaskie uczelnie pomagają Ukrainie?

Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Akademia Nauk Stosowanych w Łomży pomagają swoim ukraińskim studentom. Podlaskie uczelnie pomagają także wojennym uchodźcom oraz przygotowują

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Białymstoku i na Podlasiu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na białostockie i podlaskie studia zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o białostockich i podlaskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie w Białymstoku (jak oceniane są studia na UwB), Politechnice Białostockiej (co można sądzić o studiach na białostockiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (opinie o UMB), Filii w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (jak wyglądają studia aktorskie w filii w Białymstoku w AT), Filii w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (jak wyglądają studia muzyczne w filii w Białymstoku UMUZ Chopina). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Białymstoku, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Łomży (Akademia Nauk Stosowanych w Łomży), Suwałkach (Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Białegostoku i Podlasia (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Białegostoku i innych podlaskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Białymstoku, Łomży, Suwałkach.

Opinie o uczelniach w Trójmieście

Czy warto studiować na trójmiejskich i pomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Trójmieście i na Pomorzu?

Zobacz, co o studiowaniu na trójmiejskich i pomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Trójmieście i na Pomorzu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na trójmiejskie i pomorskie studia zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o trójmiejskich i pomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Gdańskim (jak oceniane są studia na UG), Politechnice Gdańskiej (co można sądzić o studiach na gdańskiej „polibudzie”?), Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (jak wyglądają studia na GUMED), Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (jak wyglądają studia plastyczne na ASP w Gdańsku), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (ocena studiów muzycznych na AMUZ w Gdańsku), Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (jak postrzegana jest AWF Gdańsk), Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte (jak oceniane są studia na AMW), Uniwersytecie Morskim w Gdyni (jak wyglądają studia na UMG). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Trójmieście, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Słupsku (Akademia Pomorska w Słupsku). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Trójmiasta i Pomorza (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Trójmiasta i innych pomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Trójmieście, czy Słupsku.

Opinie o uczelniach w Gdańsku

Czy warto studiować na gdańskich i pomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Gdańsku i na Pomorzu?

Zobacz, co o studiowaniu na gdańskich i pomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Gdańsk
Patryk Cichoracki

Menedżer sportu | Zawód z pasją

Robert Lewandowski, Robert Kubica oraz Kamil Stoch posiadają w swoich zespołach oprócz rehabilitantów i trenerów, kogoś, kto bezpośrednio dba o ich interes — czyli menedżerów

Czytaj więcej »
Fizyczne
Sebastian Szczęsny

Wielka fizyka w najmniejszej skali

Komputer kwantowy pracujący z szybkością myśli i wykorzystujący zasady informacji kwantowej istnieje na razie w fantastyce naukowej. Jednak już teraz informacja kwantowa wykorzystywana jest w

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Gdańsku i na Pomorzu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na gdańskie i pomorskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o gdańskich i pomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Gdańskim (jak oceniane są studia na UG), Politechnice Gdańskiej (co można sądzić o studiach na gdańskiej „polibudzie”?), Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (jak wyglądają studia na GUMED), Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (jak wyglądają studia plastyczne na ASP w Gdańsku), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (ocena studiów muzycznych na AMUZ w Gdańsku), Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (jak postrzegana jest AWF Gdańsk). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Gdańsku, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Gdyni (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Uniwersytet Morski w Gdyni), Słupsku (Akademia Pomorska w Słupsku). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Gdańska, Trójmiasta i Pomorza (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Gdańska, Trójmiasta i innych pomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Gdańsku, Gdyni, Słupsku.

Opinie o uczelniach w Szczecinie

Czy warto studiować na szczecińskich i zachodniopomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Szczecinie i w zachodniopomorskim?

Zobacz, co o studiowaniu na szczecińskich i zachodniopomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Pedagogika
Sebastian Szczęsny

Nauczyciel musi być magistrem

W roku szkolnym 2020-21 wszyscy nauczyciele w przedszkolach i “podstawówkach” będą musieli mieć kwalifikacje na poziomie studiów magisterskich. – To ostatni dzwonek dla pedagogów-licencjatów, żeby

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Szczecinie i w zachodniopomorskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na zachodniopomorskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o szczecińskich i zachodniopomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Szczecińskim (jak oceniane są studia na USz), Politechnice Koszalińskiej (co można sądzić o studiach na koszalińskiej „polibudzie”), Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (opinie wyrażane o PUM), Akademii Sztuki w Szczecinie (jak wyglądają studia plastyczne i muzyczne na AS w Szczecinie), Politechnice Morskiej w Szczecinie (jak się studiuje na morskiej “polibudzie”), Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (jak oceniane są studia na ZUT). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Szczecinie, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Koszalinie (Politechnika Koszalińska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie), Szczecinku (Filia Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku), Wałczu (Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów ze Szczecina i Zachodniopomorskiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy ze Szczecina i innych zachodniopomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Szczecinie, Koszalinie, Szczecinku, Wałczu.

Opinie o uczelniach w Olsztynie

Czy warto studiować na olsztyńskich i warmińsko-mazurskich uczelniach?

Jak się studiuje w Olsztyna i warmińsko-mazurskim?

Zobacz, co o studiowaniu na olsztyńskich i warmińsko-mazurskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Gdzie studiować
Redakcja Studia.pl

Studia techniczne na Warmii i Mazurach

Mechatronika, energetyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria bezpieczeństwa to tylko niektóre z kierunków studiów inżynierskich dostępnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.  Nic dziwnego, że czasami

Czytaj więcej »
Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

UWM rusza z inkubatorem

Inkubator przedsiębiorczości dla studentów i absolwentów, którzy będą chcieli rozpocząć działalność gospodarczą, powstanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pomysłodawca przedsięwzięcia – Uniwersyteckie Centrum Innowacji i

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Olsztynie i w warmińsko-mazurskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na olsztyńskie i warmińsko-mazurskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o olsztyńskich i warmińsko-mazurskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (jak oceniane są studia na UWM), Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (jak wyglądają studia w WSPOL). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Olsztynie, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Elblągu (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Olsztyna oraz Warmii i Mazur (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Olsztyna i innych warmińsko-mazurskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Olsztynie, Szczytnie, Elblągu.

Opinie o uczelniach w Lublinie

Czy warto studiować na lublińskich i lubelskich uczelniach?

Jak się studiuje w Lublinie i w lubelskim?

Zobacz, co o studiowaniu na lublińskich i lubelskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

lubelskie
Joanna Domżał

Jak lubelskie uczelnie pomagają Ukrainie?

Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Zamojska pomagają swoim

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Lublinie i w lubelskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na lubelskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o lubelskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (jak oceniane są studia na UMCS), Politechnice Lubelskiej (co można sądzić o studiach na Lubelskiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (jak się studiuje na UMLub), Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (jak wyglądają studia na UP Lublin). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Lublinie, a także z uczelniami w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Dęblinie (Lotnicza Akademia Wojskowa), Białej Podlaskiej (Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II), Zamościu (Akademia Zamojska), Chełmie (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie).
Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Lublina i Lubelszczyzny (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Lublina i innych lubelskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Lublinie, Dęblinie, Zamościu, Chełmie.

Opinie o uczelniach w Łodzi

Czy warto studiować na łódzkich uczelniach?

Jak się studiuje w Łodzi i łódzkim?

Zobacz, co o studiowaniu na łódzkich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Łodzi i województwie łódzkim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na łódzkie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o łódzkich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Łódzkim (jak oceniane są studia na UŁ), Politechnice Łódzkiej (co można sądzić o studiach na łódzkiej „polibudzie”), Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (opinie wyrażane o UM w Łodzi), Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na ASP w Łodzi), Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (ocena studiów muzycznych na AM w Łodzi) i Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (ocena studiów artystycznych, aktorskich, reżyserskich i innych kierunków artystycznych w łódzkiej filmówce). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samej Łodzi, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Skierniewicach (Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach), Tomaszowie Mazowieckim (Filia Uniwersytetu Łódzkiego). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Łodzi i Łódzkiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Łodzi i innych łódzkich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Łodzi, Skierniewicach czy Tomaszowie Mazowieckim.

Jakie uczelnie warto wybrać w Łodzi i łódzkim?

Sprawdź, w jakich łódzkich szkołach wyższych warto studiować.

Opinie o uczelniach w Krakowie

Czy warto studiować na krakowskich i maopolskich uczelniach?

Jak się studiuje w Krakowie i Małopolsce?

Zobacz, co o studiowaniu na krakowskich i małopolskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Krakowie i Małopolsce?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na krakowskie i małopolskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o krakowskich i małopolskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (jak oceniane są studia na UJ Kraków), Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (co można sądzić o studiach na krakowskiej „polibudzie”?), Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (jak wyglądają studia na AGH Kraków), Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (jak postrzegany jest krakowski UP), Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (jak oceniać studia biznesowe i ekonomiczne na UE Kraków) czy Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (opinie wyrażane o UR w Krakowie), Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na ASP w Krakowie, Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (ocena studiów muzycznych na AM w Krakowie), Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (ocena studiów aktorskich, reżyserskich i innych teatralnych w AST Kraków), Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (jak postrzegana jest AWF Kraków). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Krakowie, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Nowym Targu (Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu), Nowym Sączu (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu), Oświęcimiu (Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu), Tarnowie (Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Krakowa i Małopolski (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Krakowa i innych małopolskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Krakowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Tarnowie.

Opinie o uczelniach we Wrocławiu

Czy warto studiować na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach?

Jak się studiuje we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zobacz, co o studiowaniu na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na Wrocławskie i dolnośląskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o Wrocławskich i dolnośląskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Wrocławskim (jak oceniane są studia na UWr), Politechnice Wrocławskiej (co można sądzić o studiach na Wrocławskiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (jak oceniać studia biznesowe i ekonomiczne na UE Wrocław) czy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (opinie wyrażane o UP we Wrocławiu), Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na ASP we Wrocławiu), Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (ocena studiów muzycznych na AM we Wrocławiu), Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (jak postrzegana jest AWF Wrocław). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Wrocławiu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Legnicy (Collegium Witelona Uczelnia Państwowa), Jeleniej Gorze (Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze), Wałbrzychu (Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa), Głogowie (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Wrocławia i Dolnego Śląska (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Wrocławia i innych dolnośląskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba, można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głogowie.

Opinie o uczelniach w Warszawie

Czy warto studiować na warszawskich i mazowieckich uczelniach?

Jak się studiuje w Warszawie i na Mazowszu

Zobacz, co o studiowaniu na warszawskich i mazowieckich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować w Warszawie i na Mazowszu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na warszawskie i mazowieckie studia zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „Jak się studiuje”?, „Jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „Co jest fajnego, a co trudnego w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o warszawskich i mazowieckich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Warszawskim (jak oceniane są studia na UW), Politechnice Warszawskiej (co można sądzić o studiach na warszawskiej „polibudzie”), Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (jak wyglądają studia na SGH Warszawa), Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (jak postrzegana jest warszawska APS), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (jak oceniać studia na SGGW), Uniwersytecie Medycznym w Warszawie (opinie wyrażane o UM w Warszawie), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na ASP w Warszawie), Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (ocena studiów muzycznych na UM w Warszawie), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (ocena studiów artystycznych, aktorskich, reżyserskich i innych teatralnych na ASP i AT w Warszawie), Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (jak postrzegana jest AWF Warszawa). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samej Warszawie, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Radomiu (Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu), Siedlcach (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), Płocku (Akademia Mazowiecka w Płocku), Ciechanowie (Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Warszawy i Mazowieckiego (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Warszawy i innych mazowieckich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt, np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Warszawie, Ciechanowie, Płocku, Siedlcach czy Radomiu.

Opinie o uczelniach w Poznaniu

Czy warto studiować na poznańskich i wielkopolskich uczelniach?

Jak się studiuje w Poznaniu i Wielkopolsce?

Zobacz, co o studiowaniu na poznańskich i wielkopolskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Gdzie studiować
Redakcja Studia.pl

Gdzie studiować w Poznaniu w 2024 r.?

Studia na poznańskich uczelniach? Na pewno sprawdź uczelnie państwowe. To UAM i inne uniwersytety technologiczny (czyli politechnika) medyczny, przyrodniczy, artystyczny, akademie – muzyczna i wychowania

Czytaj więcej »
Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

Studia w Gnieźnie

Studiowanie w Gnieźnie może być dobrym wyborem, jeśli myślisz nad podjęciem studiów Poznaniu i Wielkopolsce. Wbrew powszechnej opinii nie oznacza to konieczności wyboru jednej z

Czytaj więcej »
Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

Studia w Kaliszu

Studiowanie w Kaliszu mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli zastanawiasz się nad studiami w Poznaniu, a także Łodzi, Wrocławiu. To miejsce, z którego blisko jest do

Czytaj więcej »
Filologia polska (polonistyka)
Sebastian Szczęsny

Czy warto studiować polonistykę?

Filologia polska, zwana potocznie polonistyką, to zdecydowanie kierunek dla pasjonatów języka polskiego i polskiej kultury. Jeśli zaliczasz się do nich, to zachęcamy do lektury wywiadu

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Poznaniu i Wielkopolsce?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na poznańskie i wielkopolskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o poznańskich i wielkopolskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (jak oceniane są studia na UAM Poznań), Politechnice Poznańskiej (co można sądzić o studiach na poznańskiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (jak postrzegany jest poznański „medyk”), Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (jak oceniać studia biznesowe i ekonomiczne na UE Poznań) czy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (opinie wyrażane o UP w Poznaniu), Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na UA w Poznaniu), Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (ocena studiów muzycznych na AM w Poznaniu), Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (jak postrzegana jest AWF Poznań). Warto zapoznać się z mniej znanymi uczelniami w samym Poznaniu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Gnieźnie (gnieźnieńskie uczelnie w tym Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie Uczelnia Państwowa), Kaliszu (kaliskie szkoły wyższe takie jak: Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i UAM Filia w Kaliszu), Koninie (konińskie uczelnie m.in. Akademia Nauk Stosowanych w Koninie), Lesznie (leszczyńskie uczelnie, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie), Pile (pilskie uczelnie jak Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Poznania i Wielkopolski (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Poznania i innych wielkopolskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Poznaniu, Gnieźnie, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję