Jeśli marzyliście o zostaniu specjalistą ochrony środowiska i pasjonuje Was właściwe zarządzanie nim, dokonywanie wyceny usług ekosystemów oraz tworzenie projektów z zakresu ochrony przyrody, to kierunek "Ochrona środowiska w języku angielskim" będzie dla Was doskonałym rozwiązaniem. Jest to unikatowy kierunek studiów II stopnia, który wyróżnia się nowoczesnym programem studiów oraz najwyższą jakością procesu kształcenia. Jeśli nie jest Wam obojętny los środowiska, to jest to znak, że ukończenie tego kierunku pozwoli Wam na samorealizację.
W trakcie studiów:
Nowoczesny program studiów, o którym wspominaliśmy, nie jest jedynie wymysłem. Zdecydowana większość zajęć odbywać się będzie w ramach warsztatów, zajęć terenowych oraz nauczania zdalnego, czyli e-learningu. Dzięki temu studenci będą mogli poznać omawiane problemy w sposób praktyczny i jeszcze na studiach mieć okazję do sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej w trakcie wykładów.
 
Kierunek powstał w wyniku licznych konsultacji z pracodawcami. Program kładzie duży nacisk na zdobycie przez studentów kluczowych umiejętności, które są wysoko cenione na współczesnym rynku pracy. Studenci szczegółowo poznają więc zagadnienia z zakresu: pozyskiwania i analizowania danych, prowadzenia konsultacji z ekspertami, stosowania metod statystycznych. Warto dodać, iż oprócz dyplomu ukończenie studiów absolwenci otrzymają także cenione certyfikaty po ukończeniu wybranych kursów: Ekonomia środowiska i zasobów naturalnych, Kompensacja przyrodnicza, Normatywne systemy zarządzania środowiskowego, etc.
 
Wybrane przedmioty realizowane w trakcie studiów na kierunku Ochrona Środowiska:
Advanced Course In Scientific English
MSc Seminar 
MSc Project
Research Strategies
Ecotoxicology
Environmental Data Sources
European Habitats - Natura 2000
Instrumentation Practice
Advanced Course in Scientific English
MSc Seminar
MSc Project
Statistics for Ecological Modelling
Nature Compensation
Research Funding
 
Po studiach:
Specjalistyczna wiedza, kluczowe umiejętności miękkie oraz biegła znajomość języka angielskiego, to podstawowe zalety absolwentów tego perspektywicznego kierunku studiów. Absolwenci znajdą zatrudnienie w branżach związanych z:
- zarządzaniem środowiskiem,
- firmach doradczych, które specjalizują się w pozyskiwaniu środków unijnych na projekty związane z ochroną środowiska,
- zarządzaniem i ochroną przyrody,
- instytucjach lokalnych i zagranicznych, których profil działalności opiera się na kwestii ochrony środowiska.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->