Kierunek lekarski uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w rekrutacji na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2018/2019. O jedno wolne miejsce starało się tu aż 14 kandydatów. Dużym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów cieszyła się także filologia angielska oraz weterynaria.

Najpopularniejsze kierunki studiów na UWMZainteresowanie studiami pierwszego stopnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie okazało się większe niż w trakcie rekrutacji na rok akademicki 2017/2018. O 4766 miejsc na pierwszym roku studiów starało się ponad 11 tysięcy kandydatów. Najtrudniej było dostać się tradycyjnie na kierunek lekarski.

"Na kierunek lekarski deklarację studiowania złożyło 14 osób na jedno miejsce. Na drugim miejscu jest filologia angielska (9,5 osoby na jedno miejsce) a dalej - zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii (prawie 6 osób na jedno miejsce) oraz weterynaria (ponad 5 osób na jedno miejsce)" - zdradza rzeczniczka uczelni Wioletta Ustyjańczuk.

Tak przedstawia się lista najpopularniejszych kierunków studiów na UWM pod względem ilości kandydatów przypadających na 1 wolne miejsce:
 1. Kierunek lekarski - 14 osób na jedno miejsce
 2. Filologia angielska - 9,5 osoby na jedno miejsce
 3. Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii - prawie 6 osób na jedno miejsce
 4. Weterynaria - ponad 5 osób na jedno miejsce
 5. Pedagogika wczesnej edukacji - 3,5 osoby na jedno miejsce
 6. Lingwistyka w biznesie - 3,5 osoby na jedno miejsce
 7. Zarządzanie - ponad 3 osoby na jedno miejsce
 8. Analiza i kreowanie trendów - 3 osoby na jedno miejsce
 9. Dietetyka - 3 osoby na jedno miejsce
 10. Administracja - 3 osoby na jedno miejsce


Nieco inaczej przedstawia się zestawienie popularności kierunków, w którym pod uwagę weźmiemy tylko i wyłącznie liczbę osób, które wyraziły chęć studiowania (bez uwzględnienia przewidzianej liczby miejsc dla przyszłych studentów pierwszego roku):

 1. Kierunek lekarski (Wydział Lekarski)
 2. Weterynaria (Wydział Medycyny Weterynaryjnej)
 3. Prawo (Wydział Prawa i Administracji)
 4. Informatyka (Wydział Matematyki i Informatyki)
 5. Ekonomia (Wydział Nauk Ekonomicznych)
 6. Zarządzanie (Wydział Nauk Ekonomicznych)
 7. Bezpieczeństwo wewnętrzne (Wydział Prawa i Administracji)
 8. Filologia angielska (Wydział Humanistyczny)
 9. Administracja (Wydział Prawa i Administracji)
 10. Budownictwo (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa)


Do 24 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa jeszcze internetowa rejestracja kandydatów na studia drugiego stopnia oraz studia prowadzone w trybie niestacjonarnym. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->