Polsko-niemieckie studia prawnicze: czy warto studiować ten kierunek? | Okiem studentaChciałbyś studiować jednocześnie prawo polskie i prawo niemieckie? A może zależy Ci na zdobyciu dyplomu studiów wspólnych i wspólnego tytułu zawodowego "Magistra prawa/Magister des Rechts", który umożliwi Ci rozpoczęcia kariery prawniczej w obu krajach oraz pozwoli na podjęcie aplikacji w Polsce? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie...

Polsko-niemieckie studia prawnicze to pięcioletnie studia stacjonarne prowadzone w Collegium Polonicum w Słubicach przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Studenci polsko-niemieckich studiów prawniczych w trakcie swojej edukacji mają okazję do zdobycia szerokiej wiedzy zarówno z zakresu prawa obowiązującego w obu krajach, jak i z zakresu prawa europejskiego i międzynarodowego. Gdzie absolwenci znajdą zatrudnienie po ukończeniu studiów? W polskim i niemieckim wymiarze sprawiedliwości, w organach administracji publicznej w Polsce i Niemczech oraz w organizacjach europejskich i międzynarodowych i w dyplomacji.

Czy warto wybrać ten kierunek? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału video...

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->