Wejdź na wyższy stopień – zostań magistrem na kierunku Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej!Dlaczego warto wybrać studia magisterskie na kierunku Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej? Poznaj 5 najważniejszych powodów!

Po pierwsze – Uczelnia – Politechnika Wrocławska. Prestiżowa, zajmująca czołowe miejsca w rankingach uczelni wyższych w Polsce. Nowoczesna, z tradycjami i szerokimi perspektywami na zatrudnienie.

Po drugie – Wydział – Informatyki i Zarządzania. Renomowany, bardzo często wybierany przez maturzystów. Jeden z największych na Politechnice Wrocławskiej. Skupiający znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach.

Po trzecie – Kierunek – Zarządzanie. Z wieloletnimi tradycjami (pierwszy raz uruchomiony w 1968 roku) i mocną pozycją na rynku pracodawców. Umożliwia zdobycie wysokich kwalifikacji menedżerskich podpartych solidną wiedzą z zakresu ekonomii i psychologii.

Po czwarte – studia magisterskie są prawdziwym dopełnieniem edukacji. To wyższy stopień wtajemniczenia, który zwiększa Twoje szanse na dobry start w przyszłość.

Po piąte – dajemy Ci możliwość odbycia stażu, praktyki (często płatnych) w przedsiębiorstwach, z którymi ściśle współpracujemy. Są to między innymi: Credit Suisse, VOLVO, HP, NSN, PKO BP.

O studiach
Studia II stopnia (magisterskie) na kierunku Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej dają możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu problematyki społeczno-gospodarczej. Uczą zarządzania strategicznego, przedsiębiorczości, prognozowania ekonometrycznego czy zarządzania finansami. Studenci poznają zaawansowane systemy informatyczne wspomagające zarządzanie, nabywają kompetencje kierownicze, uczą się kierować pracą zespołu, dobierać i motywować jego członków, a także przeciwdziałać negatywnym zjawiskom indywidualnym i społecznym w organizacji. Studenci dowiadują się, jak diagnozować i rozwiązywać problemy występujące w różnych obszarach funkcjonalnych organizacji.
zarzadzanie na Politechnice Wrocławskiej By umożliwić studentom poszerzenie wiedzy merytorycznej i zarządczej, uzyskanej na I stopniu studiów na kierunku Zarządzanie lub pokrewnym, zgodnie z ich zainteresowaniami, istnieje możliwość wyboru odpowiedniej specjalności (nabór czerwiec/wrzesień):
  • Zarządzanie finansami;
  • Przedsiębiorczość, Innowacje i Projekty;
  • Technologie Informacyjne w Zarządzaniu;
  • Zarządzanie Procesami Przedsiębiorstwa.

Zachowania i Decyzje Menedżerskie - tylko dla inżynierów.
Nabór odbywa się tylko w lutym, co umożliwia podjęcie studiów absolwentom bezpośrednio po skończeniu 7 semestralnych studiów inżynierskich. Trzysemestralny, oryginalny program studiów, odpowiadający zapotrzebowaniu przedsiębiorstw, przewiduje uzyskanie wiedzy i nabycie umiejętności pełnienia funkcji kierowniczych i ról menedżerskich przydatnych na operacyjnym i średnim szczeblu zarządzania.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w roli samodzielnych przedsiębiorców, menedżerów, specjalistów i konsultantów adekwatnie do ukończonej specjalności:

Specjalność: Zarządzanie procesami przedsiębiorstwa
Stanowiska merytoryczne i menedżerskie w różnego typu przedsiębiorstwach – małych, średnich i dużych, międzynarodowych, wysokich technologii, a także działających w sieci przedsiębiorstw.

Specjalność: Zarządzanie finansami
Stanowiska menedżerskie oraz merytorycznie w działach rachunkowości i finansów.

Specjalność: Technologie informacyjne w zarządzaniu
Stanowiska analityków, wdrożeniowców, administratorów SIZ i liderów zespołów projektowych i wdrożeniowych w:
  • podmiotach różnych gałęzi gospodarki stosujących nowoczesne techniki informacyjne.
  • przedsiębiorstwach zajmujących się wdrażaniem infrastruktury sprzętowej i oprogramowania systemów informatycznych zarządzania w podmiotach trzecich.
  • organizacjach zajmujących się wytwarzaniem i adaptacją systemów informatycznych zarządzania – przede wszystkim ich oprogramowania.
  • agencjach doradczych w zakresie informatyzacji i reorganizacji procesów gospodarowania (ang. business process reengineering).

Specjalność: Przedsiębiorczość, innowacje i projekty
Stanowiska merytoryczne w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których bazuje się na indywidualnej przedsiębiorczości ludzi – właścicieli.
Stanowisko menedżera „przedsiębiorczości i innowacyjności” w odniesieniu do przedsięwzięć realizowanych w formie projektów w dużych przedsiębiorstwach.

Specjalność: Zachowania i decyzje menedżerskie (specjalność dla absolwentów studiów inżynierskich)
Stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla w średniej wielkości przedsiębiorstwach w branży zgodnej z posiadaną specjalnością inżynierską.
Stanowiska specjalistów w działach: organizacji i planowania produkcji, marketingu, personalnych, logistyki, rachunkowości, analiz i planowania finansowego, organizacji zarządzania lub biurach zarządu.
Stanowiska specjalistów w zespołach realizujących przedsięwzięcia w formie projektu.

Specjalność: Business Information Systems (studia w języku angielskim)
Analityk systemów informacyjnych zarządzania (MIS).
Osoba wdrażająca systemy informacyjne zarządzania (MIS).
Analityk procesów decyzyjnych/biznesowych.
Konsultant w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw.
Menedżer szczebla średniego i wyższego w obszarze technologii informacyjnych.
budynek Politechniki Wrocławskiej
Aplikuj już teraz – liczba miejsc jest naprawdę ograniczona!

Szczegóły rekrutacji na kierunek Zarządzanie znajdziesz tutaj

Więcej szczegółów na temat samych studiów znajdziesz tutaj.

Czekamy na Ciebie na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej
ul. Łukasiewicza 5
50-370 Wrocław
Tel. 71 320 23 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->